Конституцію буде змінено до кінця року: є 300 голосів, - нардеп

23:00, 29 липня 2010

Депутат Верховної ради, перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов упевнений в тому, що до кінця 2010 року будуть внесені зміни до Конституції.

"Конституційний процес в Україні цього року буде успішно завершено, всі крапки над "і" будуть розставлені", - заявив він в ефірі одного з українських телеканалів, - повідомляє ТСН.

При цьому Чечетов не уточнив, чи будуть, на його думку, внесені зміни до Конституції парламентом або ж КС визнає конституційну реформу 2004 року неконституційною.

У той же час Чечетов упевнений, що при необхідності зміни до Конституції в Раді може підтримати конституційна більшість у 300 депутатів.

"300 голосів? Проблем немає. Де-факто у нас вже сьогодні є конституційна більшість людей, здатних приймати найбільші, доленосні рішення", - підкреслив депутат.

При цьому Чечетов відкинув припущення про те, що в разі скасування конституційної реформи 2004 року повноваження Ради 6 скликання будуть продовжені до 2015 року.

Нагадаємо, що 14 липня 252 депутати Ради звернулися до КС із проханням оцінити конституційність закону "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року.

У серпні 2006 року Рада заборонила КС переглядати зміни до Конституції, внесені у 2004 році, згідно з якими Україна перейшла на парламентсько-президентську форму правління.

Наприкінці червня 2008 року КС визнав неконституційним цю заборону.