Політрада політичної партії Народний Союз "Наша Україна" прийняла сьогодні, 1 березня, заяву, в якій зазначає, що нову редакцію Конституції України має прийняти на референдумі український народ. Про це повідомляє прес-служба БНУНС.
Текст заяви подаємо цілком.
"Щоб перетворити Україну на сучасну державу, що здатна адекватно реагувати на виклики ХХІ століття, необхідно насамперед створити міцний фундамент, яким може стати лише нова Конституція.
Після того, як 2004 року на догоду кланам було піддано ревізії Основний Закон, шлях еволюційного вдосконалення чинної Конституції став неможливим. Так звана "конституційна реформа", здійснена всупереч волі народу, розбалансувала систему влади в Україні. Зміни, внесені до Конституції в інтересах окремих політиків, а не всього народу, спричинили перманентні політичні кризи, протистояння, правовий нігілізм, стали очевидною перешкодою на шляху суспільного поступу.
Рівень розвитку громадянської свідомості значно випереджає рівень готовності законодавчої влади до кардинальних змін. Верховна Рада роками не може вирішити навіть першочергових завдань - від ліквідації депутатських пільг і недоторканності до встановлення розумних податків і відносин власності, від реформування судової системи до створення реального місцевого самоврядування.
З утворенням демократичної коаліції покладено початок розв’язанню цих проблем у парламенті. Однак опір системи, побудованій на спілці бюрократів та олігархів з дахом у Верховній Раді, свідчить: для забезпечення системного і незворотного розвитку необхідно, щоб його творцем став увесь народ.
Саме з цією метою Президент України Віктор Ющенко утворив Національну Конституційну Раду, що об’єднала представників не лише політичних сил, але і громадських об’єднань, наукових кіл та місцевих громад. "Наша Україна" вважає, що цей орган має працювати саме в напрямку ухвалення нового Основного Закону.
Нова Конституція має зміцнити підвалини української державності й демократії, визначити надійні гарантії реалізації прав людини, усталити дієздатну систему взаємодії між гілками влади, створити основу для реального місцевого самоврядування.
Ми переконані, що Конституція лише тоді стане справді всенародною, якщо її створить сам український народ. У відповідності з рішенням Конституційного Суду від 5 жовтня 2005 року "народ як носій суверенітету і єдине джерело влади може реалізувати своє право визначати конституційний лад в Україні шляхом прийняття Конституції України на всеукраїнському референдумі". "Наша Україна" вважає саме цей шлях дієвим та ефективним, бо Конституція - занадто важлива справа, щоб доручати її лише парламенту.
Українці самі напишуть, обговорять і ухвалять свою Конституцію. Важливими стадіями цього процесу мають стати розгляд пропозицій громадян та їх об’єднань до тексту Основного Закону, широке суспільне обговорення конституційних положень і максимально прозоре й виважене формування остаточного проекту Конституції для винесення на всенародне голосування.
1991 року український народ мирно здобув державу незалежність і ствердив її голосуванням на референдумі.
2004 року шляхом мирного всенародного протесту і голосування на президентських виборах український народ здобув демократію.
"Наша Україна" переконана, що настав час шляхом всенародного волевиявлення встановити в Україні конституційний лад, який забезпечить незворотність поступу нашої Вітчизни шляхом свободи і процвітання.
Голова Народного Союзу "Наша Україна" В’ячеслав Кириленко".