Запровадити концепцію профільної освіти навіть у перспективі в сільських школах вкрай важко. Цьому стають на заваді попередні стандарти, за якими працюють школи. Про це в ефірі ток-шоу «Відверта розмова» на каналі новин «24» розповів директор Солонківської загальноосвітньої школи Володимир Кіт.
За нововведеннями міністра освіти, фізика, хімія, біологія – необов’язкові предмети для усіх шкіл. Тож до 2018 року навчальні заклади мали б вибирати, якому напрямку – гуманітарному чи математичному – приділяти більше уваги. Проте, на думку освітян, запровадити це найближчим часом нереально.
«Організувати профіль у сільській школі є надзвичайно важко. Тому що згідно того стандарту попереднього, це – не реально. Тому що попередній стандарт нам вказував, що можна ввести, клас можна робити профільним, якщо є 26 дітей. Наприклад,у нас в школі і в багатьох школах району немає 26 учнів в 10-11 класах. Тому ми мусимо мучитися тим універсальним стандартом», - розповів Володимир Кіт.
За його словами, хоча і є шкільні автобуси, але їхати спеціально навчатися у сусідню сільську школу – неможливо.
Нагадаємо, серед цьогорічних нововведень від Міносвіти - інформатика з другого класу, друга іноземна мова - з п’ятого, а в старшокласників замість фізики, хімії та біології – курс природознавства.
Через недостатню кількість комп'ютерів інформатику у Львові учні вивчатимуть по двоє за одним комп'ютером.
Зазначимо, що експерти вважають, що вводити у школах другу іноземну мову, зокрема російську, будуть за рахунок скорочення викладання першої. Зі шкільної програми можуть вилучити майже рік вивчення англійської мови. Додамо, що школи Львівщини почали отримувати підручники для другої іноземної.