Концерн Siemens заявив, що «Турецький потік» втрачає свою актуальність для ринку ЄС

11:54, 10 червня 2015

Голова правління компанії Siemens Джо Кезер повідомив, що у Європі і зокрема в Німеччині, поступово зникає ринок великих газових турбін.

Це означає, що в Європі фактично припинилося будівництво нових газових електростанцій, пише Deutsche Welle.

З цього випливає, що потреба у «блакитному паливі» для таких електростанцій не буде зростати, а в залежності від закриття газових станцій, навіть почне спадати.

За словами Кезера, це пов'язано насамперед з переорієнтацією енергетики на поновлювані джерела.

У той же час в основі інвестиційної стратегії російського газового монополіста «Газпром», насамперед планів щодо будівництва газопроводу в обхід України «Турецький потік», лежить теза про істотне зростання попиту на російський газ в Європі в найближчі роки і навіть десятиліття.

Однак «блакитне паливо» все більше стає в країнах ЄС сезонним товаром. Воно потрібне в основному для опалення і втрачає своє глобальне значення в електроенергетиці.

Це означає, що Росія втрачає свої найважливіші енергетичні важелі впливу на теренах Євросоюзу, відзначає видання.

Нагадаємо, «Турецький потік», за планами Москви, має пройти по дну Чорного моря до Туреччини і потім, через Грецію та Македонію, Сербію, Угорщину та Австрію. Ця труба в чотири нитки потужністю в цілому близько 60 млрд кубометрів газу в рік покликана повністю замінити український транзитний маршрут, від якого «Газпром» обіцяє відмовитися вже в 2019 році.

Але поки проект знаходиться в початковій стадії, щодо нього не укладено жодної тривалої угоди. Попри це, «Газпром» почав будувати морську частину газопроводу, щоб не втрачати сотні мільйонів через простій підрядників.