У понеділок, 20 липня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартувала Міжнародна літня школа з української мови і країнознавства. Цього року її учасниками стали 17 студентів з Південної Кореї, Японії, Росії, Франції та Німеччини.
Усі вони мають різний рівень знань української мови, тож їх поділять на 3 або 4 групи. Зранку вони інтенсивно вивчатимуть українську, а після обіду слухатимуть лекції на тему економіки, бізнесу, історії та політики.
«Мета у студентів – різна. Це можуть бути дипломати. Наприклад, з Японії. Це можуть бути студенти – україністи з Німеччини, які планують розпочати бізнес в Україні. Є росіяни, які вчать українську, бо планують тут жити», – розповіла координатор і викладач Міжнародної літньої школи Оксана Туркевич.
Найбільше учасників цього року з Південної Кореї. Це студенти-україністи.
«Не дивно, що українську мову вивчають у слов'янському світі. В Німеччині, у Франції, в інституті східних мов у Парижі. Але приємно, що вивчають і країни східного типу культури. Зокрема, у Південній Кореї і в Китаї. У Шанхайському університеті на україністику набирають 60 студентів», – повідомив директор Центру україністики Ярослав Гарасим.
Корейський студент Чве Бьонхі розповів: вступив на україністику, адже ніша не зайнята, у Південній Кореї немає фахових експертів-україністів. Але його факультет в університеті найменший. На курсі навчається лише 20 студентів.
«Для корейців це складна мова, тому що це дуже різна граматика, різні слова. Студенти теж думають, що дуже довгі слова, тому складно, але цікаво для мене. Я дуже люблю розмовляти українською», – зазначив Чве Бьонхі.
Триватиме літня школа три тижні – до 7 серпня.