Поширена помилка в оформленні коридору – сприймання його як непримітного приміщення, що служить тільки для сполучення окремих кімнат. Насправді його значення в усьому домі набагато більше, ніж здається на перший погляд. Переступаючи поріг оселі кожен потрапляє першочергово саме в коридор, і від того, як він оформлений, значно залежить загальне враження від будинку. Крім того, коридор – це також функціональний простір, яким можна сповна скористатися, доклавши трішки зусиль.
Портал «Архидея» розповідає секрети правильного облаштування коридору.
Збільшення простору
Насамперед, особливо коли йдеться про оформлення довгого та вузького коридору, потрібно подбати про те, щоб кожен міг почуватися в ньому вільно. Для цього варто звернути увагу на візуальне збільшенню простору.
Основні поради для такого оптичного обману:
- Світла гама кольорів в оздобленні стін: білий, світло-сірий, теплі пастельні відтінки. Пам’ятайте, що стіни в коридорі найбільше забруднюються в будинку, тому обирайте не лише колір, а й функціональність – зносостійкі та миючі фарби або шпалери.
- Глянцеві поверхні на підлозі та стелі, натяжні дворівневі стелі.
- Освітлення: світильники, точкове підсвічування для стель, дзеркал, поличок тощо.
- Меблі: лише найнеобхідніші та функціональні. Чудово впишеться в загальну картину вузький стіл під стіною, над яким доречно повісити прямокутне дзеркало. Це також може бути невеличкий круглий столик для ключів, лептопу, над яким гарно виглядатиме овальне дзеркало.
- Дверні отвори у формі арок.
- Предмети декору: використайте фотографії в рамках, картини чи настінні ікебани, стильні вази.
Функціональне зонування
Зробити зонування легко за допомогою різних обробки стін, покриття підлоги та освітлення. Якщо коридор не дуже вузький, його можна вважати ще однією кімнатою, тобто він обов’язково ділиться на дві зони – вхідну (передпокій) і прохідну. Довжиною останньої не можна нехтувати.
Цей простір часто використовують не функціонально, дбаючи максимум тільки про гарний дизайн, а не про ефективне використання простору. Натомість у прохідній зоні вздовж стіни коридору цілком доречно поставити, наприклад, книжковий стелаж, а поруч розмістити зручне крісло. В іншій частині коридору стіни можна прикрасити картинами – вийде невеличка галерея, повз яку ніхто не зможе пройти повз байдуже.
Водночас у передпокої доцільно розмістити меблі для зберігання верхнього одягу та взуття, як-от шафу-купе із дзеркальними дверцятами й тумбу, а також банкетку або пуфики, якщо дозволяє місце. Дуже приємно після довгого робочого дня мати можливість присісти відразу в передпокої.