Королева Великої Британії схвалила закон про відтермінування Brexit

20:28, 9 вересня 2019

Королева Великобританії Єлизавета II в понеділок, 9 вересня, підписала закон, який повинен позбавити британський уряд права здійснити жорсткий Brexit без схвалення законодавців. Документ також передбачає, що британський уряд має постаратися досягти нової угоди з ЄС на засіданні Європейської Ради 18 жовтня, а якщо це не вийде, то прем'єр-міністр повинен попросити Брюссель про відстрочку Brexit до 31 січня 2020 року. Про це написали у Twitter Палаті лордів.

«Законопроект про вихід з ЄС отримав королівське схвалення», – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що Палата лордів британського парламенту 6 вересня схвалила законопроект, що зобов'язує уряд відтермінувати вихід Британії з ЄС. Цей законопроект, розроблений влітку міжпартійним об'єднанням депутатів та внесений на розгляд зали лейбористом Гіларі Бенном, головою комітету з питань Brexit Палати Лордів, пройшов усі етапи розгляду протягом двох днів, без жодних поправок.

Законопроект передбачає, що депутати звертатимуться до суду, якщо Джонсон відмовиться просити у ЄС відтермінування Brexit, але наразі не зовсім зрозуміло, як це буде втілюватися на практиці.

Нагадаємо, вихід Великої Британії з ЄС або Brexit офіційно був запланований на квітень 2019 року. На референдумі влітку 2016 року більшість громадян країни проголосували за цей крок.

Проте донині виходу не сталось: Brexit відклали на майбутнє через суперечки ЄС та Британії щодо умов подальшої співпраці та самого виходу країни із союзу. В липні 2019 року прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запевнив, що виведе країну з ЄС до 31 жовтня за будь-яких обставин.