Королевська – політикам: Займіться економікою, а не виборами

13:07, 7 вересня 2012

В Україні відбулася неочікувана девальвація гривні. Найгірше, що чиновники і політики не можуть пояснити причин, з яких це відбулося. Отже не можуть і гарантувати, що падіння національної валюти не продовжиться найближчим часом.

Оскільки переважна більшість політиків зайняті власними рейтингами напередодні виборів, про економічні проблеми вони згадують виключно через призму політичного інтересу. А тим часом українську економіку потрібно рятувати. І не на словах, а за допомогою конкретних ініціатив.

Чинний уряд країни має відзвітувати перед парламентом та українськими громадянами про поточну ситуацію з національною валютою, впевнена Наталія Королевська, лідер партії «Україна – Вперед!», політичної сили, яка одна з небагатьох зробила вирішення економічних проблем країни одним зі своїх ключових пріоритетів. За її словами, курс гривні, що різко падає, є результатом повної нездатності нинішнього Кабміну захистити країну від економічної кризи. «Парламент має на два передвиборних місяці забути про вибори та про себе, а згадати про людей і країну та прийняти антикризову програму. Стабільною гривня буде лише за сильної економіки», – зазначила вона.

На думку Королевської, зниження курсу гривні є наслідком негативних процесів в економіці. Зокрема, в своєму виступі у Верховній Раді в понеділок глава Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська відзначила цілий ряд проблем української економіки, усунути які нинішня влада, на її думку, просто не в змозі .

Перший в переліку небезпечних показників – дефіцит зовнішньоторговельного балансу, який за підсумками першого півріччя 2012 року зріс в 2,2 рази, якщо порівнювати з першим півріччям 2011 року.

Крім того, промислове виробництво за липень 2012 року в порівнянні з липнем минулого року впало на 0,9%. Небезпечні симптоми демонструє динаміка державного боргу, який протягом 7 місяців 2012 року зріс на 5%. Всі небезпечні явища відбуваються на тлі зростання заборгованості із виплатою заробітної плати, яка, за офіційними даними станом на 1 серпня 2012 року, склала майже один мільярд гривень. Наведені невтішні показники – серйозний сигнал про те, що на Україну насувається друга хвиля світової економічної кризи.

На думку Королевської, нинішня влада не тільки не має перспективного плану розвитку країни, але відсутнє й бачення того, як можна стимулювати розвиток української економіки. «Якщо в нашій країні і досягнута стабільність, то це стабільність кладовища, – заявляє глава комітету Верховної Ради і лідер партії «Україна – Вперед!».

Свою думку вона ілюструє конкретними прикладами: «Стабільно падає рівень життя громадян, а разом з ним – і купівельна спроможність. Стабільно скорочується промислове виробництво і зростає імпорт. Стабільно з підприємців вибивають податки наперед, і коштів на розвиток не залишається».

Міжнародні рейтинги підтверджують таку оцінку, адже за всіма показниками Україна посідає низькі позиції. Так, в рейтингу «Ведення бізнесу-2012», який складає Світовий банк, Україна опустилася на три рядки і посіла 152-е місце серед 183-ти країн світу. У щорічному рейтингу конкурентоспроможності економік, підготовленому Всесвітнім економічним форумом, наша країна – на 82-ій позиції, а наші найближчі сусіди – Тринідад і Тобаго, Намібія.

Разом з тим, занизьким позиціям України є пояснення, адже українські політики, як від влади, так і від опозиції, займаються виключно політичною боротьбою і з’ясуванням стосунків напередодні виборів. Як наслідок – страждає економіка, страждають інтереси мільйонів простих українців. Якщо прогнози експертів щодо другої хвилі кризи справдяться, виявиться, що економіка України до потрясінь просто не готова. «Ігнорувати глобальні тенденції не можна, так як криза загрожує українській економіці втратою зовнішніх ринків, падінням виробництва, скороченням робочих місць і зниженням добробуту українських родин», – застерігає Наталія Королевська.

Безумовно, економічні експерти чудово розуміють, що нинішня модель української економіки, заснована на експорті сировинних ресурсів та первинних виробів металургії, занадто залежна від зовнішніх ринків. Не говорячи про те, що така економіка нездатна забезпечити прийнятний рівень життя для українських громадян. Чи є вихід з ситуації, яка склалася?

Якщо говорити про заходи з оздоровлення економіки, то подібні ініціативи на сьогодні оприлюднила тільки Наталія Королевська. Її команда підготувала економічний план «Нова економіка – нова країна», мета якого – створення нової економічної моделі для України, що здатна забезпечити гідний рівень життя для мільйонів українців, а також дати поштовх до розвитку.

На думку Королевської, її економічна програма здатна забезпечити стабільність і унеможливити коливання на світових ринках. «Проект «Нова економіка – нова країна» здатний забезпечити економічне зростання в умовах коливання глобальних ринків», – стверджує Наталія Королевська. – Він включає комплекс стимулів економічного зростання – підтримка стратегічних галузей, стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу, соціальні гарантії для малозабезпечених громадян. Зарплата 1000 євро і пенсія 500 євро для України – це реально. І ми знаємо, як цього досягти».

Пакет законопроектів, запропонованих партією «Україна – Вперед!», зокрема, передбачає термінові кроки на підтримку товаровиробників, економіки, стимулювання експорту. Вже зареєстровані у Верховній Раді законопроекти про підтримку та розвиток сільськогосподарської кооперації і стимулювання експорту сільськогосподарської продукції.

Також Королевська запропонувала Раді не відкладаючи розглянути розроблені нею зміни до Податкового кодексу. Народний депутат пропонує запровадити стимули для створення нових робочих місць у вигляді податкових пільг для підприємств. Економічний розрахунок показує, що це дозволить створити протягом наступних 4 років вже 180 тисяч нових робочих місць. Пропозиції Королевської та її команди дозволять створювати до 20 тисяч місць щорічно, якщо депутати приймуть її законопроект, який дозволить ввести пільги щодо сплати єдиного соціального внеску (Королевська виступає за те, щоб знизити розмір внеску вдвічі, звільнивши від сплати фізичних осіб – підприємців, які створюють нові робочі місця). Команда Королевської також підготувала і зареєструвала низку законопроектів соціальної спрямованості – про будівництво соціального житла, мораторій на підвищення комунальних тарифів, про формування споживчого кошика.

«Всього ми підготували пакет з 25 законопроектів, більшість з яких вже зареєстровані, – каже Наталія Королевська – Це та дорожня карта, яка дозволить вивести економіку країни з тупика, поставити економіку на рейки розвитку».

Про програму Королевської тепер відомо не тільки в Україні. Днями лідер партії «Україна – Вперед!» представила свій економічний план на XXII Економічному форумі у Польщі. В цьому році форум проводиться під назвою «Важкі часи, нові підходи. Європа і світ перед обличчям кризи». У цьому році форум зібрав представників з понад 60 країн Європи, Північної Америки та Азії. До ініціатив Королевської світова економічна еліта поставилася з цікавістю. Але чи вплине міжнародна думка на поведінку українських депутатів, які в запалі передвиборчих баталій руйнують вітчизняну економіку?