Королевська вимагає звіту Азарова перед парламентом

15:45, 6 лютого 2012

Народний депутат Наталія Королевська (фракція «БЮТ-Батьківщина») зареєструвала в парламенті проекти постанов про заслуховування інформації уряду про стан соціально-економічного розвитку за 2011 рік та утворення спеціальної комісії з підготовки Програми антикризових заходів.

«Коли слухаєш звіт прем'єр-міністра Азарова про соціальні та економічні показники, створюється враження, що ми живемо в якійсь іншій країні, - зазначила Н. Королевська під час сьогоднішнього засідання погоджувальної ради. – Весь світ готується до тотальних економічних потрясінь, весь світ робить все, щоб зміцнити економіку. У нас же все робиться для того, щоб економіку зруйнувати та знищити. Тому я прошу розглянути проект постанови № 9788 та проект постанови № 9606 про утворення спеціальної комісії з підготовки Програми антикризових заходів», - цитує нардепа її прес-служба.

За словами Королевської , якщо уряд протягом двох років не може представити план антикризових заходів та план своєї роботи, то треба взяти цю відповідальність на себе в парламенті. «Якщо ж залишити країну в повному свавіллі, то економіка до виборів може не дожити», - зазначила народний депутат.

 Наталія Королевська нагадала, що дефіцит торгового балансу в 2011 році досяг рекордних розмірів - $13,8 млрд, що більше майже на 50% в порівнянні з 2010 роком. Загальний дефіцит платіжного балансу становив майже $2,5 млрд, у той час як в 2010 р. був профіцит $5 млрд, а державний борг за останні два роки зріс на 58%.

 На думку Королевської, виведення країни з економічного кризи вимагає впровадження «моделі зростання та зайнятості». Вона базується на максимальній підтримці малого та середнього бізнесу, який забезпечує економічне зростання, максимальну зайнятість та високий рівень соціальних стандартів для людей. «На таку модель розвитку почав перебудовувати свою економіку весь цивілізований світ», - підкреслила політик.

 Вона закликала членів погоджувальної ради включити до порядку денного парламенту ряд законопроектів, що стосуються мораторію на проведення фактичних перевірок, Кабінет Міністрів – відкликати законопроект № 9733 щодо скасування попередження контролюючими органами підприємців про проведення перевірок.

«Зазвичай такі попередження були за 10 днів до перевірок, і вони на сьогоднішній день є хоч якимось стримуючим фактором від тотального свавілля з боку контролюючих органів», - підкреслила Наталія Королевська.