Лідер партії «Україна-Вперед!» пропонує вирішення проблеми золотовалютних резервів.
Незважаючи на численні заяви експертів про те, що в цьому році дефолт українській економіці не загрожує, останні заяви НБУ про те, що за травень золотовалютні резерви України скоротилися на 2,9%, або на $ 903 млн мають сприйматися як тривожний сигнал. На сайті Національного банку України повідомляється, що на сьогодні золотовалютні резерви нашої країни становлять $30,758 млрд. Якщо ж говорити про ситуацію з початку року, міжнародні резерви зменшилися на $1,037 млрд.
Крім того, навіть офіційні дані Держкомстату свідчать про те, що за чотири місяці цього року зростання промислового виробництва в Україні істотно сповільнилося. За травневими даними він склав 0,7%. При цьому Комітет уточнює, що в квітні в порівнянні з березнем поточного року промвиробництво впало на 3,4%. Додає фарб до кризової картини та скорочення прямих іноземних інвестицій в Україну. Зокрема у першому кварталі поточного року вони скоротилися на 4,4%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого. Зростання державного та гарантованого боргу України у квітні на 0,6% – до $60,897 млрд – свідчить про те, що українська економіка як ніколи близька до рецесії. Адже ще минулого року, сукупний держборг України збільшився на 9,1%, або на $ 4,918 млрд. Таким чином, кожен українець, разом з дітьми та людьми похилого віку, винен зовнішнім кредиторам нашої країни приблизно 1335 доларів.
«Україна переживає економічну стагнацію – капітал йде з країни», – говорить директор Інституту глобальних стратегій, політолог Вадим Карасьов. За його словами, саме сьогодні ми стаємо свідками ослаблення світової фінансової системи, зміни економічної архітектури і однією з причин відтоку капіталу з країни, нарівні з репресіями влади та фіскальних органів, він називає відсутність нових ідей, нової філософії економічної політики.
За даними Держстату, негативне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами у квітні 2012 р. зросло на 13,5% у порівнянні з квітнем 2011 р. – до $ 4,4 млрд. Експорт товарів у квітні цього року зріс у порівнянні з квітнем минулого року на 4,8 % – до $ 21,96 млрд., імпорт – на 6,2%, до $ 26,34 млрд. Якщо в 2005 році Україна імпортувала лише 20% нафтопродуктів, то сьогодні ми завозимо майже 80%, при цьому вітчизняні нафтопереробні заводи практично не працюють. Наша країна продовжує купувати більше, ніж продає, а, отже, годує іноземні економіки замість підтримки українського виробництва, вимиваючи при цьому валюту зі своєї країни. Ситуація ще більше ускладнюється на тлі скорочення іноземних інвестицій через зростання корупції. Зокрема, згідно з інформацією, опублікованою французьким виданням «Le Monde», в останньому бізнес-рейтингу Всесвітнього банку Україна опинилася на самому дні: на 181 місці (з 183) з видачі дозволів на будівництво та сплати податків, на 169 місці з підключення до електромережі, на 111 місці щодо захищеності інвестицій.
Щоб виправити ситуацію, потрібно вживати термінові заходи з підтримки товаровиробників, економіки, стимулювання експорту. Таке переконання висловила голова Комітету ВР з промислової і регуляторної політики і підприємництва, лідер партії «Україна – Вперед!» Наталія Королевська. І перші кроки в цьому напрямку Королевською вже зроблені: в парламенті зареєстровано її законопроект, що стосується підтримки національного товаровиробника, який і покликаний змінити ситуацію, що склалася.
Автор законопроекту вважає його одним із пріоритетних, і хоче, щоб норми, прописані в законі, набули чинності вже з нового бюджетного року. А це – держзакупівлі тільки у вітчизняних виробників, крім випадків, якщо продукція, яка закуповується, не виробляється в Україні, зниження ставки податку на прибуток підприємств до 15% уже з 1 січня наступного року, а з 1 січня 2015 року – до 10%, зниження до 7 % ПДВ на товари дитячого асортименту. Цей закон став одним з 15 вже готових законопроектів, які увійшли до проекту економічної програми Наталії Королевської «Нова економіка – нова країна», яка буде представлена країні у вересні.
«Пропозиції, викладені в проекті, повністю збігаються з антикризовою стратегією, яка сьогодні обговорюється в Європі, – наголошує лідер партії «Україна – Вперед!». – Ми зможемо вивести з тіні українську економіку, що дозволить кардинально покращити добробут наших громадян. Середня зарплата в 1000 євро і середня пенсія 500 євро – реальні в Україні. Потенціал економіки нашої країни дозволяє цього досягти».
Конкретні механізми виведення країни з кризи та створення нової моделі економіки в Україні, які пропонує економічний план партії, вже названі експертами багатообіцяючими. «Україні необхідно змінити модель, перейшовши до побудови економіки XXI століття, оскільки на сьогодні економіка України не відповідає сучасним вимогам. Тому проект «Нова економіка – нова країна» дуже реалістичний та актуальний, – упевнений політолог Вадим Карасьов. – Філософія, яка закладається новими політиками, може справді стати об'єднуючою ідеєю для країни. Це філософія, яка може працювати протягом наступного десятиріччя та забезпечити національний успіх Україні у складні 2010-ті роки».