Королевська: Зменшення єдиного внеску збереже тисячі робочих місць

14:13, 13 лютого 2012

Народний депутат України Наталія Королевська пропонує Верховній Раді підтримати законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо зниження ставок єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців» (№ 9765).

Документ передбачає дворазове зниження ставок єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для фізосіб-підприємців та самозайнятих осіб, що дозволить утримати останніх від припинення підприємницької діяльності та отримання статусу безробітних.

Зокрема, у законопроекті запропоновано внести зміни до статті 8 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яка визначає розмір єдиного внеску, та передбачити зниження в 2 рази ставки для фізосіб-підприємців та самозайнятих осіб.

«Реалізація проекту закону дозволить зменшити фінансове навантаження у вигляді єдиного внеску на фізосіб-підприємців. Завдяки цьому в Україні будуть збережені сотні тисяч робочих місць, а бюджети не втратять надходження в зв'язку з припиненням діяльності великої кількістю підприємців», - вважає Наталія Королевська.

Глава парламентського Комітету зазначила, що з прийняттям закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» відбулося значне збільшення навантаження на фізосіб-підприємців та самозайнятих осіб, яке для більшості з них стала непосильним.

Народний депутат зазначає, що при наданні пільг держава розуміє ризики певних преференцій, але все ж йде на деякі «жертви» для створення сприятливих умов розвитку тієї чи іншої галузі виробництва. Прикладом цього є пільги, передбачені в податковому законодавстві для космічної галузі, літакобудування, видавничої сфери, пільги, пов'язані з проведенням в Україні у 2012 році чемпіонату Європи з футболу і т.д.

«У зв'язку з цим виникає питання, чому держава не може надати пільги зі сплати непомірно великого єдиного внеску для підприємців, які забезпечують себе роботою самостійно і, як можуть, виживають у вкрай важких економічних умовах? Це створило б сприятливі умови для підвищення підприємницької активності та створення нових робочих місць», - підкреслює Наталія Королевська.

Довідка

Згідно зі статтею 4 Закону України № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, а також особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

Мінімальна ставка єдиного внеску для зазначених осіб встановлена на рівні 34,7% від мінімальної заробітної плати (мінімальна заробітна плата з 1 січня по 31 березня 2012 року становить 1073 грн). Таким чином, мінімальна ставка єдиного внеску становить 372,33 грн. на місяць.