Басманний суд Москви продовжив арешт нерухомого майна і земельних ділянок Липецької кондитерської фабрики Roshen. Проте з рахунків підприємства російські податківці зняли усі гроші.
Як повідомили у прес-службі корпорації, рішення російського суду було ухвалено у грудні 2018 року.
Зазначається, що арбітражні суди різних інстанцій «скасували забезпечувальні заходи, які не дозволяли раніше податковим органам здійснювати будь-які дії з майном Липецької кондитерської фабрики до розгляду справ у судах по суті».
«Усі гроші, що перебували на рахунках, і були призначені для заробітної плати персоналу, що залишився, були зняті для сплати податків, пені та штрафів, донарахування яких Roshen не визнає і заперечує в арбітражному суді ... Податкові органи (РФ - ред.)... почали вживати заходів, які можна порівняти тільки з відвертим грабунком», – заявила прес-служба Roshen.
«Швидкість і однаковість прийнятих рішень щодо скасування забезпечувальних заходів, які податкові органи до цього неодноразово і безуспішно намагалися скасувати протягом трьох років, викликають дуже великі сумніви у неупередженості та незалежності суддів, що ухвалили ці судові акти. Вважаємо, що дані судові акти засновані не на законі та прийняті під тиском», – наголосили у компанії.
Також представники Roshen наголосили, що корпорація «ніколи не визнавала і не визнає законність рішень, ухвалених податковою службою РФ і пред'явлених наслідком звинувачень і продовжить оскаржувати їх законність в російських і міжнародних інстанціях».
Власником корпорації Roshen є президент України Петро Порошенко. Під час виборчої кампанії у 2014 році він обіцяв продати Roshen, найнявши для цього інвестиційну компанію Rothschild і українську інвестгруппу «Інвестиційний капітал України» (ICU). Однак через відсутність покупців в січні 2016 року була укладена угода, за яким Порошенко передав свою частку в корпорації в незалежний «сліпий» траст. Банк-управитель трасту має також 4-річну довіреність на переговори про продаж активів.
Фабрика у Липецьку не працює від весни 2017 року, перед тим Росія заарештувала 12 об'єктів нерухомості фабрики. У Roshen тоді заявляли, що президент Владімір Путін не дає їм продати Липецьку фабрику.