Корупцію у державній службі треба прирівнювати до державної зради, - Литвин

16:20, 20 грудня 2008

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин сьогодні, 20 грудня, під час робочої поїздки до Іванківського району Київської області зазначив, що серед першочергових проблем, які потребують негайного розв`язання, є питання безпеки, забезпечення населення теплом та медикаментами і корупцію. "Корупцію у державній службі треба прирівнювати до державної зради", - заявив В.Литвин. Про це повідомляє прес-служба ВРУ.

У цьому контексті голова Верховної Ради України наголосив на необхідності посилення контролю не тільки за доходами, але й за видатками державних службовців, підвищення їх відповідальності.

Інформуючи про роботу Верховної Ради України, В.Литвин, зокрема, заявив, що наступного тижня у парламенті відбудеться "публічна розмова" про ситуацію у фінансово-економічній сфері. Парламент також, сказав В.Литвин, планує розглянути проект Державного бюджету на 2009 рік. При цьому він вкотре наголосив на необхідності ухвалення основного фінансового документу країни до кінця поточного року. "Нехай поганий, нехай на квартал, але бюджет має бути прийнятий", - заявив він.

Відповідаючи на запитання, В.Литвин висловився за необхідність внесення змін до виборчого законодавства у частині відкритості списків та закріплення кожного депутата за конкретним виборчим округом. Голова Верховної Ради України наголосив на необхідності підвищення відповідальності кожного депутата під час голосування. "Буду діяти у цьому напрямку послідовно, обережно, але неухильно", - заявив він.

Торкаючись зовнішньополітичних відносин, голова Верховної Ради України наголосив на необхідності відновлення "нормального діалогу" з Росією. У цьому контексті він висловився за відновлення роботи Міжпарламентської комісії із співробітництва Верховної Ради України та Федеральних Зборів Російської Федерації. "Розбіжностей між нашим країнами не існує", - сказав В.Литвин.

Загалом, на думку голови Верховної Ради України, "треба шукати нові підходи до економічного життя і норм міжнародного права" з огляду на перерозподіл сфер впливу, внаслідок чого держави, які мають сировинні запаси, визначатимуть перебіг процесів у світі.

"Людська цивілізація підійшла до певного рубежу, коли вона повинна переосмислити парадигму свого розвитку", - підсумував В.Литвин.