Закон про особливий статус для окремих районів Донецької та Луганської областей передбачає, що українській бюджет може виділяти кошти для розвитку цієї зони, але це залежить від виконання мирного плану. Про це в ефірі «5 каналу» повідомив радник президента України Петра Порошенка Юрій Луценко.
«Ми будемо їх годувати? Ні – закон цього не передбачає. Закон означає, що українській бюджет може виділяти кошти для розвитку цієї зони в Донбасі. Може, але ніхто не написав скільки. Можливо 10 гривень, якщо терористи не складуть зброю, може і менше. Якщо вони її складуть – там живуть громадяни, ми всі говоримо, що це український Донбас. Якщо там буде нормальний режим, де буде працювати українська влада, а з часом це буде, значить будемо фінансувати наших співгромадян», – заявив Луценко.
За його словами, реконструкцію зруйнованої терористами і російськими військовими на Донбасі інфраструктури та підприємств беруться фінансувати Європейський Союз та Сполучені Штати Америки. Він наголосив, що український бюджет не матиме до цього стосунку.
«Міжнародний пул донорів говорить сьогодні про 12 мільярдів євро для реконструкції всього Донбасу. Як вільної його частини, так і наразі утримуваної терористами. Але ця частина отримуватиме кошти після того, як складатиме зброю», – додав радник Порошенка.
Як повідомляв ZAXID.NET, напередодні прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд з держбюджету виділятиме кошти на відновлення Донбасу лише у тому разі, якщо Україна повністю відновить контроль над цією територією, а підприємства сходу, працюючи, почнуть платити податки в центральний бюджет.
Крім цього, уряд має намір створити спецфонд для фінансування відновлювальних робіт на Донбасі. В його наповненні братимуть участь олігархи та міжнародні донори.
Нагадаємо, у вівторок, 16 вересня, Верховна Рада України таємним голосуванням ухвалила закон щодо особливого статусу деяких районів Донбасу.
5 вересня у Мінську відбулась зустріч тристоронньої контактної групи, під час якої екс-президент України Леонід Кучма підписав протокол про припинення вогню з представниками злочинних ДНР та ЛНР. Протокол також передбачає, обмін військовополоненими, забезпечення гуманітарної допомоги, моніторинг режиму припинення вогню на кордоні.