На вулиці Левицького, 10 у Львові реставрують сходову клітку. З проханням відновити зсередини їхній будинок мешканці звернулись до німецького товариства GIZ. Саме воно і профінансувало більшість робіт. За спільним проектом свою частку внесли також міська рада та безпосередньо мешканці.
Ще з квітня реставратори відновили в будинку старовинні стінописи та частково сходову клітку. А вже за місяць будинок повністю матиме нове обличчя.
«Звичайно, ми не мали на меті відновити лише стінопис і сходи. Ми сприйняли цей простір як єдине ціле, тому також реставрували тут двері. І ще прибрали всі кабелі, які не повинні бути поверх стін. Хоча із цим зазвичай буває дуже складно», – розповіла архітектор та GIZ-експерт Анне-Марі Роте.
Частка мешканців у цьому проекті – по 1 тис. грн з квартири. Хоча загалом роботи коштуватимуть понад півмільйона гривень. Більшість з них фінансує німецький уряд.
«Під час реставрації дверей ми побачили також, що була застосована техніка розпису під цінні породи дерева. Це спочатку не планувалось робити, але в процесі ми вирішили, що таки варто відновити цей тип пофарбування дверей», – зазначив заступник директора підприємства-підрядника Ярослав Пащак.
У співпраці з німецьким товариством місто відновлює не лише сходові клітки та брами, а також і внутрішні подвір`я. Цьогоріч на конкурсі перемогли чотири будинкові громади.
«На вул. Кониського, 3-5 роботи вже виконані, можна піти подивитися, який там став гарний дворик. Роботи ведуться на вул. Газовій, там також частково відреставровано стіну, яка межує із цим двориком. Ще один двір на вул. Мулярській і на вул. Шопена-Лепкого», – повідомила начальник управління охорони історичного середовища Львова Лілія Онищенко.
Двори та прибудинкові території міська влада ремонтує не лише в історичній частині міста, оскільки благоустрій Львова – це один з пріоритетних напрямків програми стратегічного розвитку міста до 2020 року.
«Кожного року ми збільшуємо обсяги робіт по внутріквартальних дорогах, по хідниках. Цього року – 170 тис. кв. м. То немало. Але треба ще більше, тому що кожна людина, яка виходить з хати, має іти по нормальному хіднику», – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.
Лише тротуарів цього літа в районах новобудов відремонтували 300 тис. кв. м. Водночас у старій частині Львова за час співпраці з німецьким товариством GIZ відбулося понад 700 реставрацій.