Спусковий модуль Schiaparelli російсько-європейської місії ExoMars здійснив посадку на Марс.
За розрахунками фахівців, посадка на плато Меридіана була здійснена о 16:48 за київським часом. Водночас, в прес-службі Інституту космічних досліджень РАН повідомили, що стан апарата поки що невідомий, оскільки сигнал, який надходить, є досить слабким.
ExoMars – це європейсько-російська космічна місія, яка стартувала у березні 2016 року. У космос вивели два модулі, один з яких залишився на орбіті Марса та досліджуватиме його атмосферу, а інший здійснив посадку, повідомляє ТАСС.
Користуючись тим, що зараз Земля та Марс перебувають на близькій відстані один від одного (таке трапляється кожні 2 роки), науковці відправили зонд, який летів до Марса сім місяців.
Місія Schiaparelli полягає в тому, щоб протестувати таке небезпечне і складне приземлення. Після посадки зонд чотири дні збиратиме на Марсі різноманітну інформацію. Після цього в нього сяде батарея, а місію на цьому буде завершено.
Європейські і російські науковці проаналізують дані, зібрані зондом, і визначать, де на планеті найкраще місце для посадки пристрою, який у 2018 року, як планується, їздитиме Марсом і прицільно шукатиме метан. Цей газ вважається ознакою можливого життя на планеті.
На 2020 рік заплановане запуск на Марс російської посадкової платформи і європейського марсоходу. На цій стадії планується провести буріння і аналіз ґрунту планети.
Самохідний пристрій ExoMars має пробурювати своїми величезними руками-свердлами два метри поверхні Марсу в пошуках органічного життя. Донині самоходам вдавалося зануритися в поверхню планети лише на кілька сентиметрів.