Вперше в історії людства спеціальний модуль «Філи» успішно здійснив посадку на поверхню комети Чурюмова-Герасименко. Про це повідомили координатори місії під час прямої телетрансляції посадки модуля на ядро комети, яка транслювалася у Національному технічному університеті України «КПІ», передає Укрінформ.
«Після здійснення посадки на комету модуль повинен зробити панорамний знімок за допомогою своїх мікрокамер. Потім, приблизно за годину після посадки, розпочнеться перша серія експериментів, яка триватиме близько 60 годин», – зазначили в Європейському космічному агентстві.
За допомогою модуля астрономи сподіваються наблизитися до розкриття таємниць формування Сонячної системи та утворення планет.
Зазначимо, Центр управління польотами Європейського космічного агентства дав команду на відділення спеціального модулю «Філи» від базового апарату «Розетта».
Сам же міжпланетний зонд Європейського космічного агентства «Розетта» був виведений у космос 10 років тому. За час свого польоту «Розетта» подолала 6 мільярдів кілометрів космічного простору.
Комету, на якій приземлився модуль, було відкрито у 1969 році українськими астрономами Климом Чурюмовим та Світланою Герасименко.