Закон «Про засади державної мовної політики» увійде в історію як ганебна тріада – Валуєвський циркуляр, Емський указ і Закон гамадрилів, підписаний президентом. Про це написала Ліна Костенко у статті «Ніч державності» у газеті «День».
Ліна Костенко нагадує, що півстоліття тому Євген Маланюк означив стан України в історії як «Ніч бездержавності».
«Отож Маланюк написав «Ніч бездержавності», коли не було держави. А виявляється, що і з державності теж можна зробити ніч. То чи не час вже писати «Ніч державності»?», - пише Ліна Костенко.
«Щоразу до Дня Незалежності влада робить якийсь подарунок. То авіашоу над Скнилівським аеродромом, то Ново-Богданівські феєрверки, то аварію на шахті ім. Засядька. Цього року подарувала закон «Про засади державної мовної політики». Провела його так віртуозно, в такий шулерський спосіб, розвівши опозицію «как котят», аж сама замилувалася: «оцените красоту игры», – йдеться у статті.
«Що ж, оцінили. Найвищий імперський бал. Цей закон увійде в історію як ганебна тріада - Валуєвський циркуляр, Емський указ і Закон гамадрилів, підписаний президентом. До речі, саме в ці дні наступного року – 150-літній ювілей Валуєвського циркуляра», –зазначає Ліна Костенко.
«Свою лепту внесли й комуністи: до Дня Прапора пропонують скасувати державний прапор і герб. Теж непоганий подарунок до Дня Незалежності», – додає вона.
Як пише Ліна Костенко, раніше День Незалежності відзначали військовим парадом.
«А ниньки буде Парад вишиванок. Надзвичайно яскраве дійство, особливо з огляду на становище країни і атмосферу в суспільстві. Очолить парад, очевидно, колона кровосісів з борцем з папєрєднікамі у вишиванках принципово партійного синього кольору», – пише Ліна Костенко.
«А щоб хто не здумав протестувати біля Українського дому, – на Європейській площі розмістять величезний квітник, ніде ногою ступити. Якщо ж, все-таки, з’являться якісь порушники спокою, то на це є спецпризначенці, «Беркути» й «автозаки», – оцініть красоту терміну. Вас возили у воронках, гнали по етапу, тепер в Україні вдосконалений транспорт – авто для заключенных. Навіть не ув’язнених, а відверто, без церемоній, на перспективу, – заключенных. Йдеться ж бо до спільного економічного простору, митного, культурного й некультурного. Дезінформаційний простір і так уже спільний», – зазначає вона.
«Так що «Не спи, моя рідна земля, прокинься, моя Україно!», якщо не хочеш, щоб тебе й надалі кошмарило», – підсумувала Ліна Костенко.