Костирко і Равський шокують львів’ян проектом «Лувр»

09:32, 2 липня 2013

5 липня арт-центр «Я Галерея» спільно із Львівським палацом мистецтв презентують проект відомих львівських художників, найяскравіших представників напряму «нові старі майстри» Євгена Равського і Володимира Костирка «Лувр». Експозиція триватиме до 26 липня.

У творчості обох митців це перша за останні майже десять років спроба спільної ретроспекції та репрезентації абсолютно нових творів. За зізнанням авторів, задум подібного проекту визрівав досить довго, проте результат став для обох абсолютною несподіванкою.

Як повідомили в «Я Галереї», центральною ідеєю, що об’єднує всі вибрані роботи, є спроба іронічного перегляду мистецької спадщини – світової і власної. Це експеримент зі сприйняттям класичних творів, що починається з назви і свідомо епатує традиції великих колективних зібрань. І якщо в деяких колах до подібних витівок «нових старих майстрів» уже звикли, масового глядача чекає щонайменше культурний шок. Адже звичка відстороненого споглядання просто не матиме місця – надто великим є контраст між художньою манерою і сучасними сюжетами, що підсилюють враження тотального обігрування історії мистецтва, до якої більшість аудиторії ще не готова.

Організатори виставки наголошують, що ще один культурний шок чекає на глядача в просторі нових інсталяцій авторів, де перенесення минулого у сучасне показує зворотний бік захоплення «великою» класикою. «Лувр» підриває беззаперечний авторитет старої музейної моделі, в якій нагромадження «прекрасного» викликає протилежний ефект незугарного й ретроградного. Смислові та предметні авторські інтервенції в історію мистецтва насичують весь виставковий простір, де герої полотен виявляються звичайними глядачами – знайомими чи друзями художника.

Після доволі успішних проектів за участю авторів у Києві, Дніпропетровську, Одесі, Москві та в інших містах, львів’яни і гості міста зможуть побачити це на власні очі. «Проект розраховано на широку аудиторію і обіцяє справжній емоційний вибух. Чому Лувр? Це ж очевидно!» – каже куратор Павло Гудімов.