Голова Львівської ОДА Михайло Костюк вважає, що будувати сміттєпереробний завод на Львівщині треба на території біля полігону твердих побутових відходів у Грибовичах, що біля Львова. Про це він сказав на нараді 13 вересня.
З його слів, одним з варіантів виходу з критичної ситуації з львівським сміттєзвалищем є опрацювати можливість розмістити сміттєпереробний завод на території біля полігону, адже з 38 га землі, які надані в користування, використовується лише 2/3 території, натомість інвесторам для забудови треба 4-5 га. Він повідомив, що українсько-німецьке підприємство, яке будує сміттєпереробний завод у Рівному, готове взятися за таке ж будівництво на Львівщині.
Костюк запропонував на сесію Львівської обласної ради подати проект положення про створення на згаданій території відповідного кластера і передбачити укладання угоди між інвестором, владою та громадою щодо роботи у напрямку будівництва заводу, надання необхідних гарантій мешканцям тощо.
На запитання про те, чи погодиться громада Грибовичів на реалізацію такого проекту, зважаючи на те, що люди постійно вимагають закрити сміттєзвалище поряд з їх домівками, Костюк запевнив, що все буде вирішуватися за допомогою переговорів. Також він планує, що ініціативна група селян ознайомиться з роботою такого заводу в Рівному, який мають запустити до кінця жовтня.
«Останнім часом йдуть розмови щоб ЛОДА виділила землю (під сміттєпереробний завод, – ред.). ОДА не володіє земельними ресурсами», – наголосив також Михайло Костюк.
Як інформував ZAXID.NET, у Львівській області відкрили першу сортувальну лінію для сміття. Побутові відходи звозитимуть сюди із Червонограда та частини Сокальського району. Нагадаємо,мобільну сортувальну лінію виготовлено на спільному українсько-німецькому підприємстві «Олнова» у 2011 році в м. Буськ Львівської області, вартість якої становить 2,064 млн грн. Проектований термін експлуатації даного полігону - 20 років.
Нагадаємо, у травні цього року на виїзній сесії у с. Великі Грибовичі депутати Львівської міської ради прийняли рішення, в якому просять Кабінету Міністрів України виділити кошти на припинення діяльності та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища.
Додамо, лише на проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища треба 1,8 млн.