Спеціальний робочий орган у складі представників Львівської міської ради та Львівської ОДА напрацюють пропозиції до нової транспортної схеми Львова до вівторка, 17 січня. На думку голови ЛОДА Михайла Костюка, робоча група має напрацювати можливості впровадження додаткових та продовження ряду наявних транспортних маршрутів. Про це Михайло Костюк повідомив 12 січня на прес-конференції.
З його слів, сьогодні в ЛОДА відбулась нарада за участі директора департаменту автомобільного транспорту Міністерства інфраструктури України Дмитра Петухова, голови Державної інспекції України з безпеки наземного транспорту Євгена Пронченка, представників міської та обласної влади, де й було прийнято рішення створити відповідну робочу групу.
Михайло Костюк зазначив, що серед недоліків нової транспортної мережі є неузгодженість її з транспортною мережею області, неналежне інформування мешканців щодо функціонування схеми. Також, з його слів, «не до кінця відповідальні перевізники», які «по-старінкє випустили на маршрути ненадійні транспортні засоби, проігнорували графіки».
Голова ЛОДА зауважив, що робоча група має накласти стару і нову транспортні схеми міста і визначили, які маршрут треба продовжити, яких маршрутів бракує, тобто які були скасовані, але в яких є потреба.
«Один з варіантів – запровадити тимчасові міжнапрямкові маршрути, які випали при новій мережі… Транспортні рішення мають проходити дослідні випробування», – додав М.Костюк і зауважив, що Львів також мав би перед впровадженням нової схеми запровадити кілька дослідних маршрутів.
Він пояснив, що було б доцільно відновити «певні наскрізні маршрути», які проходили б не через центр, щоб не нівелювати ідею схеми щодо розвантаження центру міста від інтенсивного потоку транспорту.
Крім того, Михайло Костюк сказав, що перевезення до близького передмістя мають бути інтегровані в міську мережу «за спеціальним рецептом», мовляв, маршрути з передмістя не повинні завершуватись на автостанціях на в’їзді в місто, оскільки будуть неефективними і невигідними. Також він пропонує залишити біля вокзалу і аеропорту ряд зупинок для перевізників дальніх перевезень, йдеться про сполучення з курортними містами області.
Натомість керівник управління транспорту і зв’язку Львівської міської ради 4 січня повідомив, що у місті потрібно скоротити приміські маршрути, які дублюють міські. Зокрема це стосується маршрутів № 217, 114, 138, 184, 184а.
Нагадаємо, з нового року у Львові запрацювала нова маршрутна мережа, розроблена фахівцями компанії «Луїс Бергер» та НУ «Львівська політехніка».
Відтак, у місті курсує 53 автобусні маршрути З них 7 – радіальні, які курсують з периферійних районів у центральну частину міста. І 46 – хордові, які з’єднують периферійні райони, оминаючи центральну частину міста.