Коваль хоче колись побачити на Форумі видавців міністра культури

09:51, 12 вересня 2013

Президент Форуму видавців Олександра Коваль сподівається, що колись на найбільшу книжкову подію року до Львова приїде і міністр культури. 11 вересня на урочистій академії з нагоди відкриття ХХ Форуму видавців, вона подякувала віце-прем’єру Костянтину Грищенку, що він приїхав, і сказала: «Сподіваюся, тепер ви будете постійним гостем і привезете з собою можливо ще колись і міністра культури».

Олександра Коваль повідомила, що цього року вперше на Форумі видавців у Львові є країна-почесний гість. «Звичайно ж, це Польща. Бо хто б це ще міг бути крім Польщі? Це тільки ви є найближчими, найзрозумілішими і найдоброзичливішими. Це саме польські книжки я прочитала, ще маючи сім років, і відтоді польська література стала моєю найулюбленішою», – сказала вона.

Президент Форуму видавців зауважила: «Думаю, моїй мамі сподобалось би те, що зраз відбувається… Вона і не думала, що завдяки читанню, замість того, щоб прибирати квартиру, я виступатиму на сценах міста Львова ще й за диригентським пультом».

Замість підведення підсумків 20 років роботи Форуму видавців, Олександра Коваль поділилась своїми мріями: «Я хочу стати молодшою на 20 років. А що, хтось з вас про це не мріє? Важити на 20 кілограмів менше. Нарешті навчитися носити «шпильки». А також, щоб всі люди читали. Щоб з ними було про що поговорити.Але це всі ми тут – читаємо. Ми розуміємо, наскільки це важливо і як без цього жити неможливо, особливо в теперішньому світі.Мене соціологи спитали, навіщо читати. Ви задумувалися? Я вперше задумалася, коли мені це питання поставили гостро. Я відповіла: «Щоб жити».

Також Олександра Коваль процитувала філософа Віктора Франкля: «Справи кепські, але вони погіршуватимуться й далі, якщо ми не зробимо все, що в наших силах, аби вони покращилися».

«Цією цитатою ми відкривали перший Форум видавців 1994 року. На жаль, ця цитата актуальна і досі. Але вона надихає, і ми робимо…»

Як інформував ZAXID.NET, 11 вересня увечері у Львові відбулася урочиста академія з нагоди відкриття ХХ Форуму видавців. На урочистості до Львова з’їхались польські та українські дипломати, а також письменники та поети з різних країн світу.

Цього року організатори склали масштабну програму ХХ Форуму видавців у Львові. Зокрема, своєрідним неофіційним стартом форуму стала лекція Зиґмунта Баумана, всесвітньо відомого соціолога та філософа, під назвою «Невелике доповнення до довгої історії соціальної історії часу».