Козачка твоя

Український жіночий архетип очима Роксолани Богуцької

10:04, 30 березня 2015

Легкі шифонові сукні, розкішні шуби, незвичайного покрою пальта, вишивка і розшите квітами взуття – такою побачила наступну осінь дизайнерка Роксолана Богуцька у фінальному показі Lviv Fashion Week.

Про ім’я натхненниці колекції говорити не доводиться, адже бренд Bogutska добре відомий як в Україні, так і за її межами. Під час показу нової лінії одягу від Богуцької вразило інше – Роксолана чи то свідомо, чи ні, вивела на подіум архетип українського жіноцтва – вільну козачку.

У ХVIII-XIX століттях в Україні козачками називали доньок заможних козаків, які були вільними від панщини. Козачки мешкали у великих просторих хатах, мали багато дорогого одягу і могли дозволити носити собі не одну низку дукатів. Козачки були гордими, бо були вільними, і поженихатися до такої випадало не всім. І саме в таких родах, старовинних козацьких, був закодований геном української аристократії.

Улюблена донька, якій не жаліли грошей на кращі чоботи, хустки та стрічки, прикраси і новий жупан, вражала односельчан під час виходів до церкви і навіть в будень не дозволяла собі одягатися абияк. Її вигляд був кращою промоцією того, як живуть в її домі і як йдуть справи у її батьків.

Заручитися з козачкою міг такий самий вільний син козаків, в якого був статок та ім’я. Будь-які недоречні залицяння з боку інших парубків були небезпечні наслідками, адже за плечима красивої козачки завжди стояв суворий та владний батько.

Сучасна козачка від Роксолани Богуцької зберігає ту ж жіночність та витонченість, ту ж горду поставу і владний спокій в очах. Її одяг – розкішний, багатий, викликає захоплення і заздрість, він підкреслює вразливість тіла і міцність духу. Сучасна козачка добре знає, хто вона і чого хоче від життя, щоправда, зі своєю прапращуркою різниться в одному: владний батько – це вона сама, а нажиті репутація та кошти – плід її праці.

Покажи мені своє взуття - і я скажу, хто ти. Це правило працювало два століття тому і працює досі. Роксолана Богуцька приділила окрему увагу взуттю, адже пара хороших чобіт здатна додати шику будь-якому ансамблю. Як і в усій колекції, тут не домінують темні кольори, але усі відтінки сірого, зеленого, синього і навіть малинового. Додайте до цього розшиті квітами носики та високої якості замшу.

Козачка Богуцької носить дорогі шуби та незвичного покрою пальта, не терпить одноманітності і вміє подорожувати сама. Любить підкреслювати свою жіночність одягом з етнічними мотивами та акцентом на талії. Її рідко можна побачити в чорному, адже сумувати чи замикатись в собі – це не про неї. Вона завжди виглядає на усі сто, - чи то в діловому костюмі, чи в легкій сукні, - адже за нею постійно стежить не одна пара очей. Вона не соромиться своєї успішності, однак не приховує своєї вразливості. Сучасна козачка – це selfmade woman, яка любить себе і світ навколо себе.

До такої теж не кожен зможе підступитись. Вона горда і вимоглива, вміє постояти за себе, і як два століття тому хоче бачити біля себе рівню. І здається, ось вона так близько – шифонова блузка розходиться на грудях, а легка спідниця розлітається від легкого подуву вітру, у волоссі – романтичні коси, а на очах – зваблива паволока вій. Однак погляд козачки здатен збудувати таку високу стіну, яку зможе подолати не кожен. Вона належить собі, вона вільна, тому й така легка, така горда і така прекрасна.

Фото: ZAXID.NET