Козацька чайка «Спас» йде у похід Чорним морем і Дунаєм до Вилкового

Під час походу знімуть документальний фільм

12 вересня

Козацька чайка «Спас», яку збудували під Львовом, йде у новий похід. Цього разу бере курс на Вилкове ‒ село у дельті Дунаю. Там шукатимуть козацькі коріння і зніматимуть документальний фільм для популяризації морської історії України.

Чайку «Спас» збудували під Львовом у селі Раковець 12 років тому за кресленням козацьких човнів XVII століття. На цьому судні ходили у Грузію та чорноморським узбережжям. Цієї зими «Спас» стояв у Білгород-Дністровському, а зараз у кінці вересня залога вирушає у новий похід ‒ до села Вилкового.

«Виходимо з Білгорода-Дністровського, переходимо через Чорне море і заходимо в Дунай, це ніби просто, буквально одна доба», ‒ розповідає Роман Рось, ініціатор і будівничий чайки «Спас».

Упродовж кількох днів збиратимуть матеріали у Вилковому, селі, яке розташоване на воді, у дельті Дунаю. Для залоги цікавий цей край, бо там віддавна будують дерев'яні човни і мають козацьку історію. Збиратимуть свідчення і зніматимуть документальний фільм про похід.

«Ми готуємо матеріал похідний, який буде збиратися три дні і пізніше цей матеріал буде презентовано на фестивалі 5-6 жовтня у Жовківському замку», ‒ додає режисерка документального фільму Олеся Новосад.

Вперше на такий проект, який популяризує морську історію України, дає гроші держава у розмірі 370 тисяч гривень.

«Цього року вперше український культурний фонд, який створений у 2017 році, провів конкурс проектів і висловив згоду підтримати цей проект», ‒ пояснює бухгалтерка проекту Наталя Фетич.

Тим часом інша козацька чайка «Пресвята Покрова» перезимувала у Франції, там її відремонтували і вона має особливу місію ‒ розповідати про українську морську історію, а єдиним її живим артефактом зараз є козацькі чайки.

«Власне цього року вона вперше після ремонту вийшла під вітрилами, брала участь у фестивалі кораблів в Понт-Авені, це теж дуже важливо і маємо надалі плани брати участь у святкуванні «Brest -2020», фестивалі історичних кораблів», ‒ розповідає капітан чайки «Пресвята Покрова» Тарас Бенях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Кількість жертв ДТП з закарпатськими заробітчанами у Чехії зросла до п’яти
Порошенко зустрівся з проукраїнськими ієрархами УПЦ МП
Омелян анонсував авіарейси з Києва до Ужгорода і з Харкова до Львова
Мій Шевченко
Вартість розмитнення вживаних авто з ЄС різко зросла. Пояснюємо чому
Головні новини Львова за 13 листопада
41-річна львів'янка вимагає у трьох акушер-гінекологів 1000000 грн за неправильний діагноз
УПЦ МП розірвала зв’язок з Константинополем і відмовилася змінити свою назву
РАГУlive. Випуск за 13 листопада
В Україні видали першу ліцензію на виробництво продуктів з марихуани