Кожара порадив іноземним послам не втручатися у події в Україні

15:25, 17 січня 2014

Міністр закордонних справ Леонід Кожара вважає, що коментарі офіційних осіб іноземних держав є втручанням у внутрішні справи України і закликає їх до об’єктивності і виваженості у своїх оцінках.

Про це Леонід Кожара заявив під час зустрічі з послом США Джеффрі Пайєттом і главою представництва ЄС в Україні Яном Томбінським, інформує прес-служба МЗС.

«Міністр закордонних справ України Леонід Кожара висловив стурбованість української сторони у зв'язку з коментарями офіційних осіб окремих іноземних держав та міжнародних структур щодо роботи Верховної Ради України, які розглядаються в Києві як втручання у внутрішні справи нашої держави», - повідомляє прес-служба.

Кожара закликав іноземних дипломатів бути «максимально об'єктивними і виваженими в оцінках внутрішніх процесів в Україні, а також уникати односторонніх заяв і коментарів, які не відображають реальний стан справ».

Міністр також зазначив, що прийняті Верховною Радою 16 січня закони спрямовані на імплементацію в українському законодавстві ряду норм, які вже існують в законодавстві більшості європейських держав, і відповідають загальновизнаним демократичним стандартам і міжнародним практикам.

Своєю чергою присутній на зустрічі перший заступник голови Верховної Ради Ігор Калєтнік розповів послам про зміст законів, прийнятих 16 січня, а також детально роз'яснив процедуру прийняття законодавчих актів. Калєтнік заявив, що голосування у четвер відбувалося відповідно до чинного законодавства, зокрема ст. 37 закону України «Про Регламент Верховної Ради України».

Нагадаємо, на події, що вчора відбувалися у Верховній Раді, відреагували представники світової спільноти. Зокрема, державний департамент США занепокоєний тим, що 16 січня Верховна Рада України прийняла кілька суперечливих законів, які суттєво обмежують права та свободи громадян.

Крім того, верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон закликала президента Віктора Януковича привести прийняті законодавчі поправки у відповідність до міжнародних зобов'язань країни. А президент Європейського парламенту Мартін Шульц закликав Януковича не підписувати ці закони, оскільки вони обмежують основні свободи громадян.