Дві третини львів’ян віком від 16 років вживають каву принаймні один раз на день: 15% вживають каву три і більше разів на день, 22% - два рази на день, 29% - один раз на день. Лише 34% львів’ян не вживають кави.
Найчастіше вживають каву львів’яни середнього віку від 26 до 45 років. Значно рідше – люди похилого віку. Чоловіки частіше п’ють каву, ніж жінки. Це ж саме можна сказати про працюючих у порівнянні з непрацюючими, - повідомили ZAXID.NET у соціологічній групі «Рейтинг».
60% респондентів, які полюбляють каву, вказали, що п’ють цей напій радше, щоб збадьоритися. Натомість 32% - за звичкою. Об’єктивно, що серед тих, хто п’є каву радше за звичкою – частота добового споживання кави є вищою, ніж серед тих, хто п’є каву просто щоб збадьоритися.
Попри значне місце кави у житті львів'ян, лише 26% з них вважають себе «кавоманами», тоді як 70% - такими себе не вважають. Люди, які вживають цей напій скоріше за звичкою, вважають себе «кавоманами» більше, ніж ті, хто п’є каву, аби просто збадьоритися.
Отримання звання «кавомана» прямо пропорційне середньодобовій кількості випитих філіжанок цього напою: серед респондентів, які п’ють каву три і більше разів на день, «кавоманів» аж 60%, серед тих, хто п’є каву двічі на день – 26%, один раз на день – лише 9%.
Постійними відвідувачами кав’ярень можна вважати не більше 10% львів’ян: 2% відвідують кав’ярні щодня або майже щодня і ще 8% - кілька разів на тиждень. 20% львів’ян відвідують кав’ярні кілька разів на місяць, а ще стільки ж – рідше ніж раз на місяць. Разом з тим, половина львів’ян взагалі не ходить у кав’ярні.
Найчастіше ходять у кав’ярні молодь та люди середнього віку. Також варто відзначити, що чоловіки бувають у кав’ярнях частіше за жінок, як і працюючі частіше ніж непрацюючі.
Найчастіше львів’яни «йдуть на каву» щоб поспілкуватися зі знайомими та друзями (62%) або ж зустрівши людину, яку давно не бачили (44%). Дещо рідше «йдуть на каву» щоб відсвяткувати якусь подію (32%), перепочити кілька хвилин (24%), провести ділові переговори (18%) або перекусити (12%). Значно рідше львів’яни «йдуть на каву» щоб скоротати час або познайомитися з новими людьми (7% і 4% відповідно).
При цьому молодь частіше за інших «іде на каву» щоб поспілкуватися зі знайомими; люди середньої вікової категорії – щоб перепочити, зустрівши людину, яку давно не бачили або провести ділові переговори.
Найчастіше відвідують кав’ярні львів’яни, які п’ють каву три і більше разів на день – лише чверть з них не відвідують ці заклади взагалі, тоді як серед респондентів, які вживають каву не більше одного разу на день, таких половина.
Не оминуло дослідження і теми умовного «протистояння кави і чаю». Отже, 21% львів’ян найчастіше вживають все таки каву, 30% - споживають чай і каву однаковою мірою. А от 48% львів’ян віддають перевагу все-таки чаю.
Львів – європейське місто і віддавши перевагу одній культурі, тут в жодному разі не забувають і про інші. Тому ми не будемо підводити підсумок хто перемагає: кава чи чай, зазначивши, що лише 2% львів’ян не вживають жоден з цих напоїв.
Аудиторія дослідження: населення міста Львова віком від 16 років і старші.
Вибіркова сукупність: 827 респондентів.
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face).
Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,7%, для значень близьких до 30% - не більше 2,3%, для значень близьких до 10% - не більше 1,6%.
Терміни проведення дослідження: 19 – 28 лютого 2010 р.