Кожен десятий українець добре знає англійську мову, третина – на початковому рівні

Половина опитаних переконані, що знання іноземної мови дає переваги у працевлаштуванні

14:10, 8 серпня 2016

Соціологи з’ясували рівень володіння мовами в Україні. За результатами суб’єктивних оцінок респондентів, середній Індекс володіння українською мовою склав 2,5 бали, російською – 2,3 бали, англійською – 0,6 бали, німецькою – 0,2 бали. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг».

На «дуже добре» оцінили власний рівень володіння англійською мовою близько 1% опитаних, на «добре» – 10%, визначили свій рівень як «початковий» – 35%.

Вважають, що знають німецьку мову на «дуже добре» і «добре» – близько 1%, «початковий рівень» – 13%, решта 86% – не знають мови.

Рівень володіння французькою оцінили на «добре» – менше 1%, «початковий рівень» – 3%, решта 97% – не знають мови.

Прикметно, що знання англійської мови визнали найкориснішим у всіх регіонах країни. Найбільший рівень підтримки цієї тези на Заході (78%), далі – Центр (68%), Південь (62%) та Схід (52%).

Серед основних переваг вивчення іноземної мови більшість опитаних українців виділили матеріальні чинники: можливість працювати в іншій державі (57%), можливість отримати кращу роботу в Україні (49%), можливість вчитися в іншій державі (47%), для використання мови на роботі (37%) або на відпочинку за кордоном (31%).

Абсолютна більшість респондентів (85%) також вважає, що дітям для їх майбутнього корисніше буде вивчати саме англійську мову. Майже третина респондентів (29%) вважають, що найкорисніше вивчати німецьку. Далі йдуть російська (14%), польська (11%) та французька (10%) мови.

Зазначимо, опитування проведене Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Аналітичного центру RATING Pro 21-28 червня 2016 року серед 2200 респондентів у всіх регіонах України крім окупованих територій. Помилка репрезентативності не більше 2,1%.

Індекс володіння українською мовою складався з розрахунку оцінок від 0 до 3, де 0 – «не знаю», 1 – «початковий рівень», 2 – «добре», 3 – «дуже добре».