48% українців у цілому вважають, що необхідно повернути вступні іспити при вступі до вишів. Також кожен другий українець (50%) вважає, що в першу чергу, при вступі до ВНЗ абітурієнту потрібно розраховувати на гроші.
Про це свідчить дослідження громадської думки населення України, проведене компанією Research&Branding Group у період з 15 по 25 липня 2011 року.
Більше чверті (28%) дотримуються думки, що зараз немає необхідності повертати стару систему вступу.
При цьому приблизно рівна кількість респондентів вважає, що зарахування абітурієнтів має відбуватися за результатами шкільного атестату та вступних іспитів (19%), через іспити у виші (18%) і за результатами зовнішнього незалежного оцінювання та атестата (16%).
Ще менша кількість населення підтримує змішану систему вступу, коли абітурієнтів зараховують за результатами ЗНО та вступними іспитами (13%).
Найменше (11%) українці схвалюють систему вступу лише за результатами ЗНО.
Не змогли відповісти на питання про вибір системи вступу до ВНЗ 24% респондентів.
Опитування також показало, що кожен другий українець (50%) вважає, що в першу чергу, при вступі до ВНЗ абітурієнту потрібно розраховувати на гроші, 37% - на гарні зв'язки.
Майже третина (29%) українців вважають, що, розраховуючи на свої знання, краще все-таки підстрахуватися і майже стільки ж (28%) будуть опиратися тільки на свої знання.
23% опитаних при вступі розраховували б на високий бал зовнішнього незалежного оцінювання, а кожен десятий - на свій хороший атестат і золоту медаль.
Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2076 чоловік. Очікувана середня похибка вибірки становить 2,2%.