На кожній другій із чотирьохсот перевірених українських АЗС продавали неякісний бензин. Такими є результати інспекцій автозаправних станцій, зроблених від початку нинішнього року.
Ці перевірки державні інспектори здійснюють тепер разом із міліціонерами, пише Радіо Свобода.
Приїжджати на АЗС і перевіряти якість бензину разом із міліцією працівникам Держспоживінспекції набагато ефективніше, запевнив заступник начальника управління ринкового нагляду Держінспекції з питань захисту прав споживачів Микола Дмитрієв.
Адже, крім штрафу, несумлінному реалізатору загрожуватиме також потрапляння за ґрати.
Крім штрафів на порушників завели 230 кримінальних справ – удвічі більше, ніж торік.
Водночас експерти дещо критично оцінили проведення перевірок.
Залучення до перевірок якості бензину працівників міліції – це спецефекти і гра на публіку, які для споживача не дадуть ніяких результатів, вважає директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.
Майже 600 тисяч літрів неякісного палива на сотнях заправках, які вилучили за вісім місяців перевірки, це мізерні показники, вважає він. Адже річний обсяг контрафактного бензину в Україні складає півмільйона тонн.
"Я взагалі не бачу ніякого сенсу у цієї акції, бо для того, щоб ефективно перевіряти автозаправні станції треба одне – гроші на контроль якості палива", - сказав Куюн.
"За нашими підрахунками якщо держава витратить 100 мільйонів гривень на рік на перевірку якості палива (на 2013 рік виділили лише 3 мільйони гривень), то вона потенційно зможе вивести з тіні палива з податками на суму понад один мільярд гривень", – зауважує Куюн.
Нагадаємо, у січні-березні 2013 року Україна скоротила виробництво бензину майже удвічі порівняно з аналогічним періодом 2012 року - до 273,9 тис. тонн, і дизельного палива - удвічі, до 223,9 тис. тонн.
Додамо, що за можливістю купувати бензин українці на передостанньому місці в Європі.