Краків і Кам’янець-Подільський – туристичні конкуренти Львова, – опитування

18:08, 1 серпня 2012

Згідно із опитуванням, до Львова переважно (понад 60%) приїздять молоді люди віком 18-36 років з середнім рівнем доходу (59,3%). Про це сьогодні повідомила керівник програми аналізу та досліджень Інституту міста Мар’яна Малачівська.

Таке опитування провів Центр вивчення громадської думки Інституту міста. Для цього вони поспілкувалися із 400 туристами, з яких 50 опитаних осіб були з Росії, 60 - з Польщі, 50 - з Німеччини, 180 українців та 150 гостей з інших країн. Із них 90% приїхали до Львова відпочити, і лише 10% - бізнес-туристи. «Було визначено кілька точок, де ми опитували гостей нашого міста: готелі, хостели, кав’ярні, центральна частина міста», - Мар’яна Малачівська.

 Як розповіла директор «Центру розвитку туризму Львова» Надія Радіоненко, такі дослідження проводять у  вересні та травні, щоб зрозуміти, хто приїжджає до Львова, звідки, скільки грошей залишають, що їм подобається чи не подобається, що їх цікавить. Більшість опитаних туристів приїхали до Львова на 1-3 дні. Порівняно з минулими роками збільшилася частка осіб, які зупиняються у хостелах.

Найпопулярнішими місцями у Львові, згідно із дослідження, є площа Ринок, Високий Замок, оперний театр, ратуша і Домініканський собор. 60% туристів, які приїхали відпочити, прибули потягом. Серед позитивних рис туристи назвали: архітектуру, атмосферу, гостинність, цікаві місця (ресторани, кнайпи), збережена культура та українські традиції. До негативних рис зарахували: поганий стан доріг, слабке знання англійської мови мешканцями, поганий стан громадського транспорту, недостатнє піклування про пам’ятки архітектури у центрі міста, брак місць для паркування.

«Загалом конкурентами Львова називали Київ, Чернівці, Одесу, Кам’янець-Подільський, серед іноземних міст - Краків. Були туристи, які називали Відень конкурентом Львова», - розповіла Надія Радіоненко.

В середньому турист за час свого перебування витрачав 308 євро: німецькі туристи витрачали 342 євро, польські – 316 євро, українські – 240 євро і російські – 287 євро.