Кравчук: Питання про другу державну мову – надумане

12:20, 27 червня 2012

Перший президент України (1991-1994 рр.), голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук вважає, що питання щодо ухвалення другої державної мови в Україні не має перспективи.

«10 стаття Конституції України свідчить, що російська не належить до регіональної мови. Я не розумію, чому в законопроекті, ухваленому в першому читанні (законопроект про засади мовної політики України, – ред.), депутати зарахували її до такої. Більше того, та сама стаття Конституції України свідчить, що держава сприяє розвитку мов міжнародного спілкування, до яких належить і російська. Напевно, депутати чогось не зрозуміли або ж під виглядом регіональної хочуть надати статус офіційної або державної російській мові», - сказав він в інтерв'ю виданню "Известия в Украине", відповідаючи на запитання, чи варто ухвалювати мовний законопроект.

Він наголосив, що не вірить у можливість введення другої державної мови в Україні.

"Конституційна асамблея не ухвалює Конституції, а готує пропозиції, новий Основний закон ухвалюватиме Верховна Рада. Для цього необхідно 300 голосів, а я не думаю, що Партія регіонів чи опозиція отримає на парламентських виборах стільки депутатських мандатів. Таким чином, питання про ухвалення другої державної мови не має перспективи. Ця проблема надумана", - наголосив голова Конституційної асамблеї.

Нагадаємо, 24 травня в залі засідань Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики, що його внесли народні депутати фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов, сталася бійка між народними депутатами. В той день законопроект прийнято не було.

Однак, 5 червня, за словами лідера партії «Фронт змін» Арсенія Яценюка «опозиція проявила себе не в кращому плані», і законопроект було прийнято у першому читанні 234 голосами. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова має стати регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27, – як вважає опозиція, за рахунок української. Також опозиція заявляє, що голосування за законопроект відбувалося з порушеннями – частина депутатів особисто не голосувала за цей законопроект, але їхні голоси враховані.

Опозиційні депутати вже повідомили, що будуть фізично протистояти ухваленню цього закону.

Нагадаємо, ZAXID.NET ініціює збір підписів, щоб не допустити прийняття антиукраїнського законопроекту Ківалова-Колесніченка. Якщо Ви розділяєте нашу думку, підпишіться під цим листом, вказавши своє прізвище, ім'я, рід занять та населений пункт. Ми надішлемо його Президентові України та Голові Верховної Ради України напередодні другого читання. Наша мова – українська!