Міжнародний комітет кредиторів і міноритарні акціонери агрохолдингу «Мрія», який оголосив про банкрутство із зобов'язаннями понад $1,3 млрд просять вище керівництво України сприяти проведенню розслідування діяльності компанії та контролюючої її сім'ї Гут
Про це йдеться у відкритому зверненні кредиторів, направленому президентові, прем'єру, главам Нацбанку, СБУ, Генпрокуратури та МВС, яке було поширене в середу, 22 жовтня, передає «Інтерфакс-Україна».
Кредитори просять підтримати їх зусилля щодо збереження цілісності бізнесу «Мрії» через здійснення прозорої реструктуризації боргів і залучення нової команди професійних менеджерів.
«Метою такого розслідування є захист законних прав та інтересів кредиторів і міноритарних акціонерів компанії, а також збереження цілісності її активів і запобігання потенційних зловживань», - йдеться у листі.
Вони стверджують, що незважаючи на оголошення «Мрією» про неможливість обслуговувати свої фінансові зобов'язання, засновники та контролюючі акціонери - Іван, Клавдія, Андрій і Микола Гути продовжують непрозоро накопичувати ряд активів за межами компанії, серед яких комерційний банк, логістичний оператор, земельна ділянка в порту «Південний», великий дилерський центр і зерноторговий бізнес з центром в Швейцарії, об'єкти нерухомості в Україні і за кордоном.
«Це відбувається тоді, коли компанія жодного разу не виплачувала дивіденди своїм акціонерам. Комітет кредиторів підтримує проведення негайного незалежного розслідування для встановлення, яким чином родина Гут змогла накопичити особисті прибутки в той час, коли компанія «Мрія» опинилася на межі банкрутства», - йдеться у зверненні.
Його автори вказують, що вони разом володіють понад 50% здійсненого в квітня 2013 року випуску єврооблігацій агрохолдингу на суму $400 млн. За їх інформацією, сукупна заборгованість «Мрії» перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов'язаним з родиною Гут компаніям, на момент оголошення дефолту становила близько $1,3 млрд, у тому числі $572 млн перед вітчизняними та іноземними банками, $472 млн – перед українськими та міжнародними інвестиційними фондами, $122 млн – перед Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, підрозділ Світового банку) і $ 109 млн – перед європейськими і експортними агентствами.
Звернення підписали Ashmore Investment Management Limited (в якості агента від імені ряду фондів та інвесторів), T. Rowe Price Associates, Inc. і Greylock Capital Management, LLC (як інвестиційні радники ряду фондів та інвесторів – власників облігацій «Мрії»), CarVal Investors, Franklin Resources, Inc., Prosperity Capital Management, Santa Lucia Asset Management Pte. Ltd.
Вони уточнюють, що спільно вклали в українську економіку $ 2,7 млрд.