У четвер, 14 травня, представники Кредобанку передали 8-ї міській клінічній лікарні Львова ультразвуковий діагностичний сканер, вартість якого 1 млн грн. Цей мобільний апарат дозволяє обстежувати хворих прямо біля ліжка. Він дає дуже якісне зображення стану легень і дозволяє лікарю динамічно спостерігати за процесом перебігу ураження легень, що дуже важливо при лікуванні хворих на Covid-19.
Як повідомив ZAXID.NET керівник прес-служби Кредобанку Віктор Гальчинський, Кредобанк ще у квітні прийняв рішення про виділення лікарням Львівщини, які борються з коронавірусом, 3 млн грн.
«Сьогодні 8-й міській клінічній лікарні передали ультразвуковий діагностичний сканер вартістю 1 млн грн. Це дуже якісний пристрій, який дозволяє у першу чергу сканувати легені, що при коронавірусі дуже актуально, дає якісне зображення майже як на комп’ютерній томографії, – каже Віктор Гальчинський.– За другий мільйон ми придбали для Львівської обласної інфекційної лікарні сім реанімаційних ліжок високого класу. Лікарні самі обирали те, що на даний час їм найбільше потрібно. Після того, як держава звільнила від ПДВ купівлю медичного обладнання, реальна вартість і сканера, і реанімаційних ліжок – приблизно 933 тис. грн. Зекономлені кошти залишаються у розпорядженні обох лікарень і вони зараз думають, що на них можна ще придбати».
Ще один мільйон, третій, за словами Віктора Гальчинського, розподілений між опорними лікарнями по протидії коронавірусу за списком, який затвердила НСЗУ і МОЗ: госпіталь ветеранів воєн і репресованих ім. Юрія Липи у Винниках, Львівська обласна дитяча лікарні ОХМАТДИТ, Кам’янко-Бузька, Стебницька лікарні та деякі інші. Їм виділено по 100 тис. грн. Ще не всі цю допомогу отримали, але вона дійде до всіх до кінця травня- початку червня. Переважна більшість тих, хто вже отримав 100 тис. грн допомоги, замовляли одноразові і багаторазові захисні костюми.
Головний лікар 8-ї міської клінічної лікарні Василь Обаранець повідомив, що унікальність подарованого сканера у тому, що це апарат експертного класу і у нього є можливість датчиками дивитися легені.
«Це мобільний апарат, який дозволяє обстежити хворого прямо біля ліжка, не треба везти його в кабінет комп’ютерної томографії. Фахівець приїжджає з апаратом у палату і робить обстеження. За його допомогою можна динамічно спостергіти за процесом перебігу ураження легень. Але ним можна обстежувати не лише легені, а й черевну порожнину тощо. Коли ми будемо вже надавати ургентну допомогу, то при політравмах, травмах грудної клітки будемо його використовувати», – каже Василь Обаранець.
За словами Василя Обаранця під час пандемії коронавірусу благодійники дуже допомогли лікарні з і високоякісним обладнанням, і з засобами індивідуального захисту лікарів.
«За час карантину благодійники придбали для лікарні високоякісної дороговартісної апаратури і засобів індивідуального захисту на понад 7 млн грн, за що ми їм дуже вдячні», – каже Василь Обаранець.