Кремль не дозволить Україні переписувати спільну історію

18:13, 10 серпня 2009

Росія поводитиметься наступально у разі спотворення спільної історії, особливо у питанні перемоги у Великій Вітчизняній війні. Про це сказав тимчасовий повірений у справах Росії в Україні Всеволод Лоскутов на зустрічі з представниками Ради організацій ветеранів України.

Лоскутов завірив, що Росія гідно відповідатиме на будь-які вигадки, фальсифікації і спотворення нашої спільної історії. Він також повідомив, що президент Росії Дмитро Мєдвєдєв ініціюватиме обговорення цього питання на засіданні СНД.

Крім того, Лоскутов також відзначив, що Росія постійно використовує різні форми для того, щоб привернути увагу громадськості до фактів, які суперечать національним інтересам і Росії, і України, "тому що у нас спільні і історія, і досягнення, і трагедії ми переживали разом, і ми маємо захистити пам’ять тих людей, які не думали про якісь глобальні речі, а йшли і захищали ту державу і ту землю".

"Тому ми обов’язково поводитимемося наступально, не виправдовуючись, і я думаю, що ми переконаємо молоде покоління в тому, що це дійсно великий подвиг радянського народу, який включав і росіян, і українців", - сказав Лоскутов.

Як інформує ТСН.ua, при цьому дипломат відзначив, що останнім часом спостерігаються спроби принизити роль Радянського Союзу в перемозі у Великій Вітчизняній війні.

Нагадаємо, на початку липня Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію "Возз'єднання розділеної Європи", яка прирівнює сталінізм до нацизму і закликає до міжнародного засудження тоталітарних режимів. В документі від Росії як учасника ОБСЄ вимагають відмовитися від демонстрацій на славу радянського минулого і позбавити від структур, які "прикрашають історію".

У Москві документ вже визнали "новим політичним демаршем проти Росії", "образливим антиросійським випадом" і "насильством над історією".

Як зауважують ЗМІ, образу російської делегації могли викликати не тільки історичні паралелі. Так, серед заходів із засудження тоталітаризму ОБСЄ пропонує країнам-учасницям відмовитися від "структур і моделей поведінки, націлених на те, щоб прикрасити історію".

Цей пункт Кремль може тлумачити як докір на адресу президента Дмитра Мєдвєдєва, який нещодавно створив комісію для боротьби з фальсифікацією історії.

З того часу вже трапилося декілька історичних скандалів - на центральних російських каналах і на сайтах державних відомств стали оприлюднювати версії, що покладають провину за початок Другої світової війни зокрема на Польщу.