Крим має залишатися у складі України, – опитування

15:04, 14 березня 2014

Абсолютна більшість українців (77%) виступає за збереження Криму в складі України або надання півострову статусу звичайної області (11%). Тоді як, лише 5% опитаних українців вважають, що Крим повинен бути відокремлений та переданий Росії.

Такі результати соціологічного дослідження опублікувала група «Рейтинг».

Експерти зазначають, що тільки 1% українців підтримують надання Криму статусу Татарської автономії у складі України, 6% – не визначилися з даного питання.

Соціологи наголошують, що за останні три роки кількість прибічників автономії Криму у складі України збільшилася з 60 до 77%, а статусу звичайної області зменшилося з 23 до 11%.

«При цьому кількість прибічників відокремлення Криму залишилась практично незмінною (2011 – 4%; 2014 – 5%). Прихильники відокремлення півострова та передачі його до складу Росії зосереджені переважно на Півдні країни (19%)», – зазначають експерти.

Окрім цього, абсолютна більшість опитаних українців не підтримала ідею відокремлення від України Донбасу (87%) чи Галичини (83%). Підтримують ці ініціативи лише 9 і 8% відповідно.

За останні два роки кількість прихильників відокремлення Криму зросла з 3% до 8%, Донбасу – з 2 до 8%, Галичини – з 5 до 9%. Такі настрої посилилися виключно в Криму та на Донбасі, але при цьому вони не домінують в жодному з регіонів країни. При цьому на Донбасі майже чверть одночасно підтримують як відокремлення від України Галичини, так і Донбасу і Криму.

Важливо наголосити, що не більше чверті росіян та російськомовного населення підтримують відокремлення Криму чи Донбасу, тоді як більшість (близько 70%) – виступають проти.

Окрім цього, більшість опитаних респондентів (61%) бачать унітарну державу найоптимальнішим типом державного устрою для України, чверть (24%) – федеративну державу. Ще 15% не визначилися з цього питання.

Дослідження проводилося 1-7 березня 2014 року. Методом особистого інтерв’ю було опитано 2000 респондентів віком від 18 років і старші.

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%.

Нагадаємо, у Криму 16 березня має відбутися референдум. Відповідну «постанову» Верховна Рада АРК прийняла 6 березня. На голосування винесено два питання: «Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта РФ?» і «Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?».