Крим шукав підтримки в Росії через протистояння місцевих еліт з «донецькими», – Теміргалієв

Кримський сепаратист розповів про «македонців», які ще задовго до парламентських виборів-2012 керували Кримом

14:34, 18 березня 2015

Колишній самопроголошений «перший віце-прем’єр» Криму Рустам Теміргалієв розповів, що проросійський вектор на півострові розігрувався через протистояння місцевих еліт з «донецькими».

Про це він сказав в інтерв’ю російській газеті «Ведомости».

«Якщо подивитися трохи назад, ще до парламентських виборів 2012 р, останні років п'ять-сім у Криму йшло приховане, непублічне протистояння між місцевими кримськими елітами і донецькими елітами, які за фактом керували Кримом і яких називали «македонцями», оскільки у нас макіївська група донецьких була при владі. І ось в цій боротьбі проти «македонського правління» дуже багато кримських політиків завжди шукали підтримки в Москві, намагаючись розігрувати проросійський вектор в Криму», – зізнався сепаратист.

Теміргалієв також розповів, що у кримському відділенні Партії регіонів він і колишній голова нелегітимного парламенту Криму Володимир Константинов були, напевно, найбільш проросійськими політиками.

«У мене були дуже добрі стосунки в Москві… Взагалі, моїм лобістом на певному етапі був мій друг Дмитро Саблін (один з лідерів «Антимайдану»). Він представляв «Бойове братство». Він з України, родом з Маріуполя. І він мене заводив у різні кабінети. Коли була боротьба за кримський електорат, ми два роки поспіль проводили в Сімферополі форум «Крим — міст дружби України і Росії» під брендом Партії регіонів і «Єдиної Росії». На нього один раз приїжджав тодішній спікер Держдуми Борис Гризлов, керівники комітету у справах СНД. Форум за фактом організовували ми з Сабліним ... У вересні 2013 я став кримчанином в уряді (Анатолія) Могильова зі статусом віце-прем'єра, який займається економічним блоком, що саме по собі було вперше за кримський період донецького панування. І звичайно, це сталося не без допомоги Москви», – заявив він.

Зазначимо, Анатолій Могильов був останнім прем’єром Криму до його анексії Росією.

Як повідомляв ZAXID.NET, 16 березня 2014 року у Криму відбувся так званий «референдум» про приєднання півострова до Росії, який пройшов на фоні окупації півострова.

18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.

20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».

21 березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.

2 липня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що збитки, завдані Україні анексією Криму, склали 1 трлн 180 млрд грн.

4 лютого 2015 року Верховна Рада України визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо злочинів Росії в Україні, а 18 березня 2015 року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Генпрокуратурі розпочати в Гаазькому трибуналі процес щодо анексії Криму Росією