Кримчан з проукраїнською позицією залякують, а татар — дискримінують, — ООН

11:33, 20 червня 2014

В Організації Об'єднаних Націй (ООН) констатують, що жителі Криму, відомі своєю проукраїнською позицією, піддаються залякуванням.

Про це повідомляє прес-служба управління верховного комісара ООН з прав людини з посиланням на останню доповідь ООН щодо України, пише РБК-Україна.

У доповіді також висловлюється занепокоєння з приводу того, що багато хто може зіткнутися зі зростанням дискримінації, особливо в галузі освіти і працевлаштування, а лідери та активісти корінного народу — кримських татар — стикаються з переслідуваннями і обмеженнями користування їхніми культурними правами.

«Під час звітного періоду ситуація всіх жителів Криму погіршилася з точки зору користування їхніми правами на свободу вираження поглядів, мирних зібрань, асоціацій, релігії і переконань», — констатується  у доповіді.

У документі також наголошується, що в Криму введення законодавства Російської Федерації всупереч резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262 і відповідним органам міжнародного права перешкоджає користуванню правами людини і основними свободами.

«Це створює ситуацію невизначеності, оскільки до 1 січня 2015 року передбачається дія українського законодавства, але при цьому від правових інститутів вже вимагається відповідність положенням законодавства Російської Федерації. Таким чином, наприклад, НУО не можуть реєструватися», — йдеться в доповіді.

Нагадаємо, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" про приєднання півострова до Росії.

18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.

20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».

21 Березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.