Кримчани відстоюють єдину в Сімферополі українську школу

11:26, 12 квітня 2014

Представники батьківських рад класів Української школи-гімназії у Сімферополі вимагають від самопроголошеної кримської влади скасувати наказ про звільнення директора школи Наталії Руденко і відновити її на посаді.

Таке звернення батьків було направлено самопроголошеному главі кримського парламенту Володимиру Константинову, голові Ради міністрів Криму Сергію Аксьонову та представнику президента Росії в Республіці Крим Олегу Белавенцеву, пише "Сегодня".

"Звертаємося до вас у зв'язку з тривожною ситуацією, яка виникла внаслідок недалекоглядних дій міністерства освіти Республіки Крим та мерії Сімферополя, що ставлять під загрозу подальше існування навчального закладу в нинішньому статусі, його педагогічного колективу та порушує права дітей на освіту українською мовою", - зазначили автори документа.

Як зазначається у зверненні, в останні місяці керівництво школи піддається всілякому тиску, що пов'язаний з політичними подіями в Криму та Україні, "що не може не позначатися на стабільності роботи навчального закладу, створює нездорову психологічну атмосферу в учнівському середовищі".

"Ситуація багато в чому спровокована висловлюваннями міністра освіти Криму Наталії Гончарової, яка в ефірі одного з телеканалів повідомила про можливу зміну статусу "Української школи - гімназії" - переведення її на російську мову навчання. Підставою для такого рішення вона назвала заяви 56 батьків учнів гімназії, які бажають навчати своїх дітей російською мовою", - йдеться в документі.

"10 квітня 2014 в гімназії відбулися кричущі події - директора школи Наталю Руденко змусили підписати заяву про звільнення. Цьому передувала акція проросійських активістів, які погрожували перекрити трасу, якщо школа не буде російськомовною. А батько одного з учнів гімназії, назвавшись представником "російськомовної самооборони Криму", в неприйнятній формі вимагав від директора гімназії переходу на навчання російською мовою і негайної видачі дітям російських підручників. Після цього заступник міського голови Сімферополя Ілля Глазков та начальник управління освіти Тетяна Сухіна поставили директора перед вибором: бути звільненою за статтею або піти самій", - заявили автори звернення.

Вони нагадали, що українська школа-гімназія існує з 1997 року і була створена завдяки її беззмінному директорові Руденко і зусиллям української громадськості Криму. Гімназія є одним з кращих загальноосвітніх навчальних закладів півострова, учнями якої є діти різних національностей, батьки яких свідомо обрали навчання українською мовою. Кількість охочих навчатися в гімназії зростала з кожним роком, внаслідок чого в цьому навчальному році у розрахованій на 600 місць школі навчалося 950 учнів.

Також у батьківській раді зазначили, що гімназія є єдиною загальноосвітньою школою з українською мовою навчання в Сімферополі і Сімферопольському районі, де переважна кількість інших шкіл ведуть навчання російською. "Таким чином, на сьогодні Українська школа-гімназія є єдиним навчальним закладом, де діти можуть реалізувати своє право на навчання українською мовою, яку Конституцією Республіки Крим визначено державною", - наголошується в документі.

Відтак представники батьківських рад вимагають скасувати наказ про звільнення директора школи-гімназії Руденко і відновити її на посаді, а також "припинити тиск на директора і педагогічний колектив гімназії з надуманих і політичних мотивів".

"Настійно просимо також найближчим часом оприлюднити принципи державної політики Республіки Крим у сфері освіти та забезпечення прав громадян на навчання дітей на державних мовах Криму - російською, українською та кримськотатарською" - йдеться у зверненні.

Нагадаємо, 10 квітня чиновники Сімферопольської міської ради і представники так званої «самооборони Криму» під тиском змусили директора єдиної в Криму української школи-гімназії Наталію Руденко написати заяву про звільнення.