Державна фіскальна служба (ДФС) в четвер, 21 липня, видала наказ, який має вирішити одну з ключових проблем – порушення без реальних доказів кримінальних справ проти бізнесу.
Як повідомила прес-служба Міністерства фінансів України, раніше ДФС ініціювала кримінальні справи на підставі результатів податкових перевірок, які були предметом оскарження в суді. В більшості випадків реальні докази кримінального злочину у таких справах були відсутні. Так, за інформацією бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети, у 2015 році було розпочато 1748 кримінальних проваджень, тоді як всього лише 55 були передані до суду з обвинуваченням. Через те, що ДФС шукала кілька десятків порушників, реального тиску зазнали понад півтори тисячі підприємств.
Як зазначили в Мінфіні, Цю проблема представники бізнесу порушили на зустрічі 12 липня. Для вирішення проблеми міністр фінансів Олександр Данилюк доручив голові ДФС врегулювати це питання.
Як пояснили у Міністерстві фінансів, тепер до податкової міліції будуть передаватись матеріали податкових перевірок тільки після остаточного закінчення всіх адміністративних та судових процедур оскарження. Тобто кримінальні справи будуть порушуватися при наявності реальних доказів вчинення кримінальних злочинів.
«Це означає, що ДФС не зможе упереджено та безпідставно тиснути на бізнес, якщо немає підтвердження складу злочину. Якщо підприємець не погоджується з рішенням ДФС стосовно своїх зобов’язань і подає оскарження до суду, то кримінальне провадження буде розпочато лише тоді, коли слідчий знайде реальні докази злочину», – уточнили в Мінфіні.
«Це оперативне рішення має значно зменшити кількість необґрунтованих кримінальних справ проти бізнесу та створити кращі умови для розвитку підприємництва», – запевнили у відомстві.