Кримські музеї подали колективний позов до суду Амстердама, в якому вимагають повернути колекцію скіфського золота з Нідерландів до Криму, повідомила РИА "Новости" директор Керченського історико-культурного заповідника Тетяна Умрихіна.
"Ми подали колективний позов від чотирьох музеїв в суд Амстердама 19 листопада", - сказала Умрихіна.
Нагадаємо, що перед тим директор Центрального музею Тавриди Андрій Мальгін заявив, ща наразі кримьскі музеї до суду не подаватимуть, адже рішення зараз може бути прийняте не на їх користь.
Вчора самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов заявив, що кримські музеї саме через ситуацію із скіфським золотом не перереєстровуються згідно із російським законодавством.
«Справа в тому, що ми ліквідували в юридичному вигляді всі організації, які існували при Україні. Але установи, які відправляли цінності на виставку до Голландії, зараз ліквідації не підлягатимуть. Ми залишаємо їх у тому ж вигляді, щоб була можливість проведення всіх юридичних процедур», - цитує «Гобліна» сайт «Крым. Реалии».
Натомість міністерство культури України наполягає на тому, що скіфське золото є державною власністю, яку кримські музеї лише експонували, тож і повернуто воно має бути Україні. Мінкульт не раз наголошував, що готовий судитися за ці експонати.
Нагадаємо, що більше тисячі артефактів із п’яти українських музеїв (одного київського та чотирьох кримських) були надані на виставку в музей Алларда Пірсона в Амстердамі до анексії півострова і мали повернутися ще у травні. Однак музей в Нідерландах, де виставлене золото скіфів, вирішив не передавати експонати ані Україні, ані Криму до рішення суду або угоди між сторонами.
Експонати з київського музею вже повернулися додому.