Львів'яни простягнули руку допомоги переселенцям із Сходу та Криму. І самі опинилися у складній ситуації: ціни на квартири виросли, а роботу знайти стало ще важче. Зараз у місті Лева мешкає офіційно 400 кримських татар, неофіційно їх тут близько 1500. А ось східняки селяться в області. Їх тут теж вже близько тисячі. Вони, як і львів'яни, шукають житло і полюють за роботою.
У центрі Львова татарин готує справжні кримські чебуреки, за старовинними татарськими рецептами. Через події в країні змушений були тікати із рідного Криму на Захід. Аби не сидіти на шиї у волонтерів, чоловік тут організував бізнес. Почати було нелегко, але за його прикладом у Львові власною справою вже займається ще кілька татарських сімей.
Чоловік пояснює - бюрократія бере гору. Їм інколи швидше допомагають конкуренти, аніж чиновники. Та й бізнес прибутків не приносить. Заледве стягують на зарплати для працівників.
А пан Володимир, луганчанин, у Львові три тижні. У Луганську покинув маму та квартиру. Тікав звідти після того, як 3 дні пробув у полоні сепаратистів. Зараз чоловік без роботи. Помешкання йому винаймають, а гроші на їжу дають активісти громадських організацій. Чоловік зізнається, знайти роботу не просто, але можливо. Каже, статус біженця йому не допомагає.
За конкурсною основою набирали людей і в редакцію Телеканалу 24. Зараз тут працює 8 переселенців із сходу України. Редактор зізнається, що конкурс був великий, але працюють тут лише найкращі.
У міському центрі зайнятості кажуть - переселенці із Сходу і Криму погоди не роблять. На ринку праці просто робоча криза. То ж заняття до душі і для кишені знайти важко усім. Східняки і кримчани привілеїв тут не мають, але в допомозі їм не відмовляють.
У львів'ян гостинність понад міру. Вони готові ділитися і останньою сорочкою, і житлом, і робочими місцями.
Зараз у Львові офіційно 5 тисяч безробітних. Минулого року станом на червень місяць на біржі праці було більше, аніж 2 тисячі вакансій. Сьогодні тут цифра в чотири рази менша.