Кримським біженцям допоможе Японія

11:03, 16 травня 2014

Японська влада обіцяє допомогти біженцям, які через його анексію Росією були змушені покинути свої домівки.

Про це домовилися міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова і посол Японії в Україні Тоічі Саката.

За словами Денисової, найбільші проблеми зараз відчувають ті жителі півострова, які відмовилися від російського громадянства.

«Зараз між Україною і Кримом ускладнене автомобільне і залізничне сполучення, крім того, існує проблема з постачанням води на півострів, загроза врожаю, зірваний курортний сезон», - розповіла міністр послу Японії, інформує "Сегодня".

У свою чергу Тоічі Саката зазначив, що Японія має великий досвід в облаштуванні біженців.

«Три роки тому країна пережила один із наймасштабніших землетрусів, через який 500 тисяч осіб стали біженцями. Крім того, 270 тисяч громадян досі перебувають у тимчасово наданому житлі», - розповів посол.

Як зазначає видання, більшість біженців з Криму, які відмовилися від російського громадянства, досі не можуть знайти роботу.

 

На початку березня Російська Федерація почала операцію із захоплення Криму. 16 березня в автономії пройшов незаконний референдум про її статус. Згідно з інформацією самопроголошеної влади півострова, понад 96% жителів АРК висловилися за входження Криму до складу Росії. 18 березня сторони підписали відповідний договір.

Держдума 20 березня, а Рада Федерації 21 березня, ратифікували договір про приєднання Криму до Росії та прийняли федеральний конституційний закон про утворення в Російській Федерації двох нових суб'єктів - республіки Крим та міста федерального значення Севастополь.

Закон доповнює статтю 65 конституції РФ, яка містить перелік російських регіонів. Замість 83 їх стає 85.

Встановлюється, що до 1 січня 2015 року діє перехідний період, протягом якого врегульовуються питання інтеграції Криму і Севастополя в економічну, фінансову, кредитну і правову системи і систему держорганів Росії.

Державними мовами в Криму оголошуються російська, українська і кримськотатарська.

Межі території Криму і Севастополя стали кордонами території республіки і міста на день прийняття нових суб'єктів РФ. Межа Криму з Україною стає російським держкордоном.