Криву липу у Львові взяла під опіку Асоціація жіночого футболу

19:48, 21 травня 2012

Сьогодні, 21 травня, у Львові відбулося символічне відкриття іменного дерева Асоціації жіночого футболу Львівської області. Легендарну криву липу взяли під опіку учасники асоціації. На дереві розміщено QR-код, який містить інформацію про липу, скільки їй років, її висоту тощо. Крім того, тут є таблички про заборону курити, розпивати алкогольні напої і смітити в проїзді Крива Липа.

Роман Гунда, віце-президент асоціації жіночого  футболу Львівської області розповів ZAXID.NET: «Це ідея Музею ідей, щоб кожне дерево міста Львова мало свого господаря і щоб цей господар ним опікувався. Це друге дерево, яке в місті взято під охорону – нами, Асоціацією жіночого футболу Львівщини. Тепер ми зобов’язуємось його доглядати, підстригати, малювати. Наразі ми уклали усний договір з ландшафтним дизайнером, який довкола цього дерева буде робити порядок, насаджувати рослини».

«Можна було обирати будь-яке дерево в місті, ми обрали це. Хочеться вірити, що тут буде затишно, а не багато машин, як зараз є. Ми звертаємось до силових структур, щоб вони допомогли нам очистити це місце від тих людей, які розпивають алкогольні напої, адже маємо відповідний закон. Сподіваємось, тут буде порядок, буде один з кращих куточків Львова», – сказав Роман Гунда.

За його словами, якщо вказані норми порушуватимуть, то Асоціація жіночого футболу Львівщини готова вдаватися до пікетів з вимогами виконувати закони. «Ми придумаємо, що робити, ми вміємо придумувати», – сказав він.

Додамо, перше дерево в місті взяв під опіку сам Музей ідей. Це дерево, що на вул. Валовій біля приміщення музею.

Довідка ZAXID.NET

За інформацією Вікіпедії, проїзд Крива Липа (Пасаж Гаусмана) – вулиця Львова. Вулиці Дорошенка та Січових Стрільців з'єднує проїзд Крива Липа, названий так 1992 року на честь півторасторічної липи, яка залишилася тут від колишнього ботанічного саду Маєра; від 1895 року це був пасаж Гаусмана.

Проїзд Крива Липа у 1950—1992 рр. мав назву проїзд Жовтневий, названий так на честь більшовицького перевороту в Петрограді 1917-го.Забудова проїзду:класицизм, історизм.