Сьогодні в Санкт-Петербурзі відбудеться засідання другого і останнього дня саміту "Групи двадцяти". Планований розгляд економічних питань затьмарює криза навколо Сирії, через яку протилежні думки висловлюють лідери США і Росії.
Президент США Барак Обама закликав до військової операції проти Дамаска через імовірне застосування режимом Башара Асада хімічної зброї. Натомість президент Росії Володимир Путін є найактивнішим критиком таких планів.
Китай, Євросоюз і папа Римський Франциск у четвер також виступили проти військових дій у Сирії. Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун і спеціальний посланець ООН Лахдар Брагімі перебувають у Санкт-Петербурзі, де сподіваються досягти угоди про проведення міжнародної мирної конференції щодо Сирії.
Очікується, що в економічній площині саміт Групи двадцяти зможе досягти кількох домовленостей, зокрема, в питанні заходів для боротьби з ухилянням від сплати податків з боку транснаціональних компаній.
Нагадаємо, чергове загострення ситуації у Сирії сталося 21 серпня, коли низка ЗМІ повідомила про масштабне застосування військами сирійського уряду хімічної зброї в околицях Дамаска. Число жертв могло досягти 1,3 тис. осіб. За даними міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів», кількість загиблих – близько 355 осіб.
Як відомо, посол Сирії Мохамед Саїд Акіль заявив про участь громадян України, зокрема кримських татар, у війні в Сирії на боці опозиції. Однак МЗС цю інформацію спростовує.
Сьогодні Митрополит Львівський Ігор звернувся із проханням до духовенства Львівської митрополії долучитися до заклику Святішого Отця Франциска і 7 вересня провести День молитви і посту за мир у Сирії, на Близькому Сході та в усьому світі.
Також вчора прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив про наявність у Лондона нових свідчень хімічної атаки поблизу Дамаска 21 серпня, жертвами якої стали сотні людей.