Криза в Україні загострилася через Тимошенко, - резолюція

14:30, 30 листопада 2008

VI з'їзд Народного Союзу "Наша Україна" прийняв Резолюцію Про Програму виходу із кризи, в якій, перш за все, вимагає "створити Стабілізаційний фонд. Передбачити у державному бюджеті його наповнення надходженнями від приватизації об’єктів державної власності та за рахунок коштів, залучених від розміщення облігацій внутрішніх державних позик". Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі партії.

Також у резолюції йдеться, що "в Україні ж прем’єр-міністр Тимошенко замість того, щоб захищати українців від наслідків кризи, 2 вересня зруйнувала демократичну коаліцію. Новостворена прокремлівська більшість ПР-БЮТ-КПУ схвалила цілу низку законів, які мали єдину мету: зруйнувати основи внутрішньої та зовнішньої політики держави, послабити її національну безпеку і розбалансувати систему державного управління. Внаслідок цих авантюрних дій на економічну кризу наклалася політична криза, загостривши й без того складну фінансову та соціальну ситуацію в Україні.

Зменшуються обсяги виробництва. Інфляція з’їдає доходи українських громадян. Через бездарну популістську бюджетну політику зростає зовнішній борг, погіршується торгівельно-платіжний баланс, скорочуються кредитні ресурси банківської системи, зупиняється будівництво. Через необдумані експортні квоти на зерно та іншу сільгосппродукцію аграрний сектор зазнає невідворотних втрат. Ініційований прем’єр-міністром імпорт дешевих та неякісних м’ясопродуктів призводить до скорочення вітчизняного виробництва.

Незважаючи на те, що вступ України до СОТ відкрив для українських підприємств нові перспективи, скорочуються зовнішні ринки збуту української металургійної промисловості. Колапс цього стратегічного сектора економіки призводить до скорочення десятків тисяч робочих місць для українських робітників. Втрата довіри інвесторів до політики уряду призводить до відпливу інвестицій з України. Відплив капіталу спричиняє кризу ліквідності, що негативно впливає на курс національної валюти. Знецінюються капіталовкладення. Завдається удар по заощадженнях населення в банках.

На фоні недієздатного парламенту та популістської політики прем’єр-міністра реальний внесок у боротьбу з кризою зробив Президент України Віктор Ющенко. З його ініціативи було підготовлено та прийнято антикризовий законопроект, що передбачає утворення Стабілізаційного фонду та збільшення гарантованої суми повернення депозитів громадян. Президент зобов’язав уряд переглянути проект бюджету на 2009 рік і встановити реальні макроекономічні показники, а також зберегти соціальні стандарти".