Криза в Україні змінила ставлення до Європи в самому ЄС, - ЗМІ

09:43, 1 травня 2014

Українська криза і дискусії щодо майбутнього України стали важливою темою виборчих перегонів в Євросоюзі. Європейський політикум знову заговорив про важливу роль Європи в сучасному світі.

Як відомо, громадяни країн ЄС обиратимуть Європейський парламент 25 травня. Європейські експерти прогнозують послаблення позицій так званих євроскептиків на цих виборах, яким раніше прогнозували високі результати, пише Reuters.

"У мене складається враження, що гостра полеміка проти ЄС сьогодні значно менше присутня в дискусії. Багато хто, схоже, задумався щодо цього питання з огляду на загрозливу ситуацію в Україні", - зазначив німецький топ-кандидат на виборах від консервативного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Девід МакАллістер в розмові з агентством Reuters.

Схожої думки дотримується й організатор виборчої кампанії партії-конкурента ХДС - Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) - Маттіас Махніґ. "Дискусія навколо України вчергове продемонструвала, наскільки важливим є наявність стабілізуючого фактору, "проекту миру" під назвою Європа", - сказав він.

Те, що Україна стала однією з центральних тем виборчої кампанії, продемонстрували і теледебати головних кандидатів від різних "партійних родин" Європи, які транслювалися на європейських телеканалах. 

Важливість українського питання в нинішній передвиборній кампанії засвідчили й перші агітаційні виступи голови ХДС, федеральної канцлерки Німеччини Анґели Меркель. Експерти звернули увагу на той факт, що майже чверть від загального часу своїх виступів вона присвятила темі зовнішньої політики ЄС, а також робила додаткові акценти на необхідності збереження не лише єдиної валюти, але й загального миру і єдиних цінностей.

"Уся історія з Україною демонструє нам, за якої свободи і з якими можливостям ми живемо в ЄС. Лише для цього нам уже потрібна Європа", - сказала Меркель під час виборчого виступу в місті Гюстров.

Не оминули цієї теми під час передвиборних промов й представники інших політичних сил. Зокрема, кандидат від СДПН, чинний президент Європарламенту Мартін Шульц наголосив на тому, що ЄС, незважаючи на всі помилки, саме у випадку з громадянами в Східній Європі став символом життєвої моделі, до якої варто прагнути. Подібні заяви пролунали і від німецьких "зелених".