КС відмовив у відводі шістьох суддів у справі про відповідність закону про люстрацію Конституції

13:27, 22 березня 2016

Конституційний суд України не задовольнив клопотання представників Верховної Ради – народних депутатів України Леоніда Ємця (фракція «Народний фронт») та Єгора Соболєва (фракція «Самопоміч») і представника уряду Тетяни Козаченко про відвід шести суддів у слуханні справи за конституційним поданням Верховного суду та 47 народних депутатів про відповідність закону «Про очищення влади» Основному закону.

22 березня під час засідання суду Соболєв заявив, що «шість суддів Конституційного суду не мають права розглядати цю справу, оскільки мають реальний конфлікт інтересів», передає Інтерфакс.

Народний депутат зачитав відповідь Генеральної прокуратури на його запит, в якій зазначено, що управління розслідування в особливо важливих справах Генпрокуратури розслідує кримінальне провадження «від 3 березня 2014 року за фактом ухвалення Конституційним судом України завідомо неправосудного рішення, зокрема, суддями Головіним, Бауліним (суддя та голова КСУ) та іншими, що призвело до тяжких наслідків і захоплення влади колишнім президентом України Віктором Федоровичем (Януковичем, – ред.) в неконституційний спосіб».

За словами парламентаря, Генпрокуратура стверджує, що ці судді, «шість з яких є тут, діючи з мотивів кар'єризму... у порушення вимоги Конституції України та законів України, використовуючи надані їм повноваження, діючи всупереч ст. 2 закону України «Про Конституційний Суд», умисно ухвалили завідомо неправосудне рішення».

Як передає кореспондент агентства «Інтерфакс», йдеться про шість суддів Конституційного суду: Юрія Бауліна (голова КСУ), Олега Сергейчука, Михайла Гультая, Наталю Шапталу, Сергія Вдовіченка і  Михайла Запорожця.