30 січня Конституційний Суд України відмовився відкрити провадження за поданням 51 депутата Верховної Ради, які просили оцінити конституційність закону "Про засади державної мовної політики" у зв'язку з можливим порушенням процедури його прийняття.
Про це повідомили в прес-службі КС.
Суд відмовився відкрити провадження у зв'язку з тим, що депутати не надали докази порушення процедури голосування, пишуть Українські новини.
Крім того, 29 січня суд відмовився відкрити провадження за зверненням голови Львівської обласної ради Олега Панькевича про тлумачення положень закону про мовну політику.
Нагадаємо, 17 жовтня в Конституційний суд України надійшли два конституційні подання від 51 народного депутата про оцінку конституційності положень закону про засади державної мовної політики, а також про оцінку конституційності цього закону у зв'язку з можливим порушенням процедури його розгляду і прийняття.
Як інформував ZAXID.NET, Верховна Рада України ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав його, Закон набув чинності 10 серпня. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська та Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради вже ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною. Крім того, кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 р. підготувати і внести на розгляд кримських депутатів пропозицію щодо реалізації мовного закону.
Угорська мова стала регіональною в місті Береговому (Закарпаття), а молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області.
Румунська також стала регіональною мовою в селі Біла Церква (рум. Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.
Додамо, що 9 жовтня 2012 року депутати Львівської обласної ради визнали нечинним Закон "Про засади державної мовної політики" на території Львівщини. Аналогічні рішення раніше прийняли Тернопільськата Івано-Франківська облради.