Кубів і Оттінгер обговорили етапи втілення в Україні цифрової спільноти з ЄС

10:31, 26 липня 2016

Перший віце-прем’єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зустрівся вчора, 25 липня, із єврокомісаром з питань цифрової економіки та цифрового суспільства Гюнтером Оттінгером для обговорення розвитку цифрової економіки в Україні. Про це повідомили у прес-службі уряду.

Зазначається, що на зустрічі йшлося про перспективи втілення в Україні проекту цифрової спільноти з країнами-членами ЄС із подальшим залученням Молдови, Грузії та інших країн.

Степан Кубів відзначив, що Україна на прикладі ProZorro уже зробила перші кроки у напрямку оцифрування та автоматизації окремих процесів. За його словами, це дозволить боротися з корупцією, а також переводити застарілі бюрократичні процедури у сучасну, зручну та ефективну цифрову форму, додали в уряді.

Єврокомісар Г.Оттінгер відзначив розпочату урядом реформу захисту прав інтелектуальної власності, як важливу основу для подальшого розвитку інновацій та цифрових технологій.

Він також зауважив, що ЄС та іншим країнам потрібна спільна цифрова мова, спільні цифрові стандарти, щоб забезпечити кібербезпеку, надійність роботи цифрових мереж та дотримання прав власності на дані. Єврокомісар зазначив, що для цього слід створювати наднаціональні системи, пан-європейські мережі, щоб посилити надійність національних правил кожної окремої країни.

«Ми прагнемо, щоб такий цифровий союз відбувався на основі структурованого діалогу та був політичним та законодавчим інститутом», - зауважив єврокомісар.

За словами Г.Оттінгера, цифрова спільнота сприятиме подальшому об’єднанню України з Євросоюзом та створить передумови для прискорення розвитку економіки України, розширить можливості для малого та середнього бізнесу і полегшення бюрократичних процедур між країнами.

Цифрове співтовариство — ініціатива Євросоюзу із поєднання комунікаційних ринків 28 країн-членів ЄС та країн – не членів ЄС (Україна, Молдова, Грузія та інші) задля спрощення процесу обміну інформацією, підвищення надійності захисту систем та даних та розширення бізнес-можливостей країн-учасниць цифрової спільноти.