Голова Національного банку Степан Кубів допускає зміцнення курсу гривні після одержання першого траншу Міжнародного валютного фонду на 3 млрд доларів. Про це сказано в повідомленні Національного банку.
«Останнім часом Національним банком жоден долар не було витрачено не за призначенням або для підтримки валютного курсу. Втім, гривня має перспективу для зміцнення вже після одержання першого траншу від Міжнародного валютного фонду в розмірі 3 млрд доларів», – повідомив Кубів.
Він зазначив, що реальний курс надалі буде зовсім іншим, більш плаваючим, стане прогнозованим і відображатиме ринкові механізми.
«Гривня має перспективи для зміцнення. Надходження й фінансова допомога МВФ і ЄБРР цьому сприятимуть», – зазначив голова НБУ.
За словами Кубіва, якби цим шляхом Національний банк пішов раніше, у більш сприятливі часи, коли був профіцит бюджету, хороший платіжний баланс, достатній обсяг валютних надходжень і валютних резервів, тоді безболісно можна було перейти до вже апробованої класичної світової практики.
Кубів додав, що уряд і Національний банк змушені вживати непопулярних заходів в умовах непростої ситуації й необхідності впровадження економічних реформ.
Із приводу інфляційного таргетування голова НБУ заявив, що це досить складний процес і на його впровадження регулятору потрібно не менше року.
Український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк прогнозує стабілізацію курсу гривні впродовж травня.
Нагадаємо, що у четвер, 10 квітня, на міжбанківському валютному ринку торги доларом США відкрилися зростанням котирувань – 12,0000/12,5000 грн/$.
Додамо, що 27 березня МВФ на рівні керівництва місії домовився з українським урядом про програму співпраці stand-by терміном на два роки і обсягом фінансування 14-18 млрд дол.
У Вашингтоні 11-13 квітня пройдуть регулярні весняні збори МВФ і Світового банку. Напередодні персонал Фонду традиційно оприлюднив оновлений Всесвітній економічний прогноз, в якому виключив оцінку макропоказників України на найближчі роки у зв'язку з триваючою в країні кризою.
Міністерство фінансів прогнозує, що обсяг першого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду становитиме близько 3 млрд доларів.